Parki w Warszawie 2/32 – Park Stawy Kellera

Cześć. W nawiązaniu do informacji z tego wpisu kontynuuję swój cykl pt. Parki w Warszawie. W dniu dzisiejszym korzystając z dobrej pogody i blisko parków zwiedziłem ich aż trzy. Na początek pierwszy ze zwiedzonych parków – Park Stawy Kellera znajdujący się na Bielanach w pobliżu stacji metra Słodowiec, gdzie w okolicach wybudowali kameralne i fajne bloki ale z cenami mieszkań wartych 100 moich nerek a może i więcej. A to z pewnością bez garażu czy komórek lokatorskich.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie.


Sam Park Stawy Kellera nie jest dosyć duży ale za to bardzo kameralny. Znajduję się w nim mnóstwo starych i dużych drzew, które osobiście bardzo lubię, i które dają bardzo dużo cienia. Park też jest bardzo zadbany, jest dużo zieleni nad ktoś czuwa z uwagą, nie ma też praktycznie śmieci. Po prawej stronie znajduje się droga rowerowa o złej sławie, trochę obok zaczynają się ścieżki dla pieszych. Co ciekawe, i chyba unikalne, w Parku Stawy Kellera nie uświadczymy żadnego betonu, asfaltu i kostki brukowej (oprócz ddr i chodników od strony zewnętrznej. Za to tablica i kilka rzeczy powinny zostać chyba odnowione.

W prawej części znajduje się plac zabaw, ale nie jest specjalnie głośno. Za to w centralnej części i bardziej na lewo znajdują się tytułowe stawy, rozdzielone jedynym mostkiem a nawet wodospadem. W stawach pływają małe ryki ale podejście bliżej było trochę niekomfortowe dla mojego nosa. Stawy można obejść ścieżkami, widoki są bardzo fajne z uwagi na dużo zieleni i stare drzewa a także bardzo dobrą aranżację. Fani leżenia na kocyku raczej znajdą dla siebie mało miejsca, za to jest bardzo dużo ławek. W parku zwiedziłem wszystkie miejsca dostępne dla ojców z wózkiem i moje kroki skierowały się na następny park leżący mniej niż kilometr dalej, a o którym nie miałem dotychczas pojęcia. Lila na wejściu się obudziła i wiedziałem, że będzie karmienie, ale to już w kolejnym wpisie.

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 8 wybranych zdjęć a całość – 16 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/1EGXbfHRc7ZNok35A).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.