Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2021 i koniec Idea Banku

Witam. W Nowym Roku publikuję na swoim blogu najnowszy ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2021. Sama końcówka poprzedniego roku przyniosła bardzo zaskakującą wiadomość – wchłonięcie Idea Banku przez Pekao SA pod auspicjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Decyzja została ogłoszona dosyć niespodziewanie i w dosyć niespodziewanym,  nietypowym terminie. Czy musiało to nastąpić – jak zwykle nie chce się wdawać w politykę, bo według mnie to sprawa mocno polityczna, ale Idea Bank miał szansę mimo swoich dużych kłopotów wyjść na prostą i zarabiać. A tak to jest definitywny koniec Idea Banku. A jeszcze w 2014 roku zakładałem tak Lokatę Happy z dodatkową premią 50 zł…

Jasne są dwa fakty – posiadacze akcji i obligacji Idea Banku zostali z niczym, a czasy dobrych lokat w Idea Banku z początkiem roku definitywnie się skończyły. Idea Bank to około 200 tysięcy klientów (w tym sporo firmowych) i 14 mld zł depozytów i kredytów. Według mnie to spora okazja, szczególnie jeżeli chodzi o klientów firmowych, których pozyskanie jest trudne i kosztowne. Duża część depozytów odpłynie z Idea Banku – pewnie do Getin Banku, który oferuje dobre oprocentowanie, które też siłą rzeczy spadnie, jak też do kilku innych mniejszych banków. Ale to dla Pekao SA nie problem bo pieniędzy ma aż nadto. Już teraz sporo, szczególnie dużych banków, oferuje lokaty z oprocentowaniem 0,01%, albo w ogóle wycofuje lokaty w ofert cierpiąc na nadmiar gotówki. Tym bardziej trzeba szukać i korzystać z okazji.

Póki co najlepsze obecnie oprocentowanie znajdziemy w Getin Banku. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak też do przejrzenia moich pozostałych rankingów: kont oszczędnościowych oraz lokat długoterminowych, które są aktualizowane po ranking lokat krótkoterminowych.


Artykuł o obligacja skarbowych (jako alternatywa dla lokat) tutaj.


Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2021

Ranking lokat na 2 miesiące:
Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:
Najlepsze lokaty na pozostałe w działających w Polsce Oddziałach zagranicznych Banków:
  • Inbank: Lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 0,90% oraz na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,45%.
  • BFF Banki Group: Lokaty na 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,20% oraz na 9 miesięcy z oprocentowaniem 1%.

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Daty badania nowych środków:

  1. Idea Bank – 20-ty dzień poprzedniego miesiąca.
  2. Alior Bank – 10.12.2020 r.
  3. Nest Bank – 17.12.2020 r.
  4. Getin Bank – 12.01.2021 r.
  5. Santander Consumer Bank – 01.06.2020 r.
  6. Bank Millennium – 19.08.2020 r.

*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient oraz lokat mobilnych. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 0,20% co sprawia, że ranking jest jeszcze krótszy. Minimalna kwota lokaty musi powyżej 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 1% – 2% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi różnie wychodzi).


Zamiany:
  • 18.01 – zmiany w Getin Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.