Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku na 2,50%

Bardzo długo nie pisałem już na moim blogu o zwykłych lokatach. Powód jest jeden – brak jest dobrych ofert, a oprocentowanie rzadko kiedy na krótkoterminowych lokatach przekracza 2%. Wyjątki są dwa – niezmieniona oferta od roku niszowego Toyota Banku i Lokata Sprint na 180 dni z oprocentowaniem 2,40% oraz oferta Idea Banku. I właśnie w ostatnich dniach w Idea Banku Lokata na Nowe Środki Plus zyskała bardzo dobre oprocentowanie w wysokości 2,50% dla 3 i 6 miesięcy. Jak sama nazwa wskazuje trzeba wpłacić nowe środki oraz posiadać konto osobiste w Idea Banku. Ale za to otrzymujemy niespotykane już na krótkoterminowych lokatach oprocentowanie i to do kwoty nawet 1 mln zł.

Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku
  • Na 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%.
  • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Dla nowych środków.
  • Z darmowym kontem osobistym w Idea Banku.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 20-ty poprzedniego miesiąca przed wpłatą nowych środków. Można założyć dowolną ilość Lokat na Nowe Środki Plus. Maksymalna kwota to 1 mln zł ale chyba każdy wie, że Idea Bank ma problemy i nikt nie wpłaci raczej więcej niż 100.000 euro. To także doskonała alternatywa  dla kont oszczędnościowych, które tylko w 4 przypadkach dają oprocentowanie od 2,50% do 2,70% i to tylko do 100.000 zł. Więc jak ktoś ma więcej środków to powinien się ofertą Idea Banku zainteresować. Tym bardziej, że konto osobiste jest bezwarunkowo bezpłatne – brak jest miesięcznych opłat za prowadzenie i nawet za kartę debetową. Oprocentowanie na Lokatach NR1 bez konta osobistego i bez wpłaty nowych środków to oprocentowanie od 1,70% do 2,10% w przypadku 12 miesięcy.


Standardowo całkowicie nowi klienci (nieposiadający kartoteki w Idea Banku) mogą otworzyć najpierw 3-miesięczną Lokatę Happy na 3,80% lub 3-miesięczną Lokatę Happy Pro do 400.000 zł na 3%. Szczegóły tutaj:

Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku na 2,50%

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.