Nowe Konto Mega Oszczędnościowe na 2,60% w Alior Banku + 200 zł dla nowych klientów

Alior Bank w dniu dzisiejszym zmienił swoją ofertę depozytową. Z oferty zniknęło Konto Mocno Oszczędnościowe a w jego miejsce pojawiło się nowe Konto Mega Oszczędnościowe. Nowe Konto Mega Oszczędnościowe oprocentowane jest stawką 2,60% dla nowych środków do 100.000 zł przez 3 miesiące dla osób z regularnymi wpływami na konto osobiste oraz 2,20% dla osób bez wpływów. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje od daty pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, oprocentowanie powyżej 100.000 zł oraz oprocentowanie standardowe to tylko 0,50%. Promocja trwa do 30.01.2020 r. Dodatkowo nowi klienci mogą otrzymać 200 zł za konto osobiste – szczegóły tutaj.

Zmiana nazwy niewielka lecz bardzo znacząca. Należy zwrócić uwagę, że jest to nowe konto oszczędnościowe. Dotychczasowi klienci powinni Konto Mega Oszczędnościowe założyć przez internet lub w placówkach Alior Banku. Wpłata na stare konto nie przyniesie wyższego oprocentowania. Czemu Alior Bank wprowadza taką zmianę? Domyślam się, że powody są dwa. Pierwszy to oprocentowanie standardowe w wysokości 0,50% po okresie promocji – niższe niż na pozostałych kontach (0,88%). Drugi to pewnie fakt, że wiele osób wpłaci pieniądze na stare konto, gdzie promocyjne oprocentowanie przejdzie bokiem. W każdym razie nowe środki to obecnie nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 10.12.2019 r. Aby otrzymać stawkę 2,60% należy zapewnić wpływ w danym miesiącu spoza Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe w w wysokości co najmniej 1.500 zł (może być też z konta firmowego w Alior Banku). Klienci bez regularnych wpływów w takiej wysokości otrzymują oprocentowanie w wysokości 2,20%.

Konto Mega Oszczędnościow

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest bezwarunkowo bezpłatne, standardowo bezpłatny jest też jeden przelew i wypłata gotówkowa w miesiącu kalendarzowym (kolejny kosztuje 10 zł) oraz wszystkie przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Dodatkowo nowi klienci Alior Banku mogą otrzymać premię 200 zł za konto osobiste. Trwa 3 edycja akcji Z nami lepiej dzięki której za kilka przelewów, transakcji i logowań do aplikacji mobilnej otrzymuje się nagrodę w wysokości 200 zł. Dodatkowo jednym z bonusów za używanie konta jest podwyższone oprocentowanie na „zwykłym” konto oszczędnościowym do 3% do kwoty 20.000 zł. Promocyjne Konto Jakże Osobiste jest bezpłatne po zasileniu kwotą 1.500 zł oraz wydaniu kartą 300 zł – potrzebną do premii ale chyba niepotrzebną do podwyższenia oprocentowania. Dodatkowa oferta to Lokata dla Nowego Klienta (ale tego co jest pierwszy raz w Alior Banku) na 100 dni z oprocentowaniem 3% do kwoty 50.000 zł. Lokata ta dostępna jest przez 14 dni od daty otwarcia konta osobistego w Alior Banku. Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z Alior Bankiem zapraszam tutaj:

Konto Mega Oszczędnościow


Regulamin Promocji Konto Mega Oszczędnościowe – 1 edycja.

Tabela oprocentowania.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.