Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2016

Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2016Witam. Jest początek miesiąca więc pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych listopad 2016. W przypadku lokat krótkoterminowych najlepsze i najciekawsze rzeczy dzieją się pod koniec miesiąca. I tak było w październiku. Ostro licytował Idea Bank proponując nawet stawkę 3% na 3 miesiące. Niestety to jak zwykle już historia. Początek listopada jest pod znakiem nowej marki – Nest Banku – i jego bardzo dobrych Nest Lokat Nowe Środki. Nest Lokata Nowe Środki na 6 miesięcy oprocentowana jest na 2,60%. Poza tym ponownie nowi klienci mogą założyć Lokatę Plan Depozytowy na 130 dni na 2,50% z premią 110 zł. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking staram się na bieżącą aktualizować.


Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


O pozytywnych rzeczach pisałem powyżej. O negatywnych piszę tutaj. Kilka inny banków obniżyło oprocentowanie swoich lokat. Zniknęła Lokata Deklasująca, spadło oprocentowanie lokat w mBanku oraz Plus Banku poniżej 2%. Te dwa banki wypadły ostatecznie z mojego rankingu. W zestawieniu znajduje się w sumie 11 banków na 28, których ofertę depozytową analizuję na bieżącą. Promocja na nowe środki została utrzymana w Getin Banku (oraz Noble Banku).


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 11.11 – Zmiana oprocentowania lokat w Nest Banku – spora obniżka.
  • 16.11 – Pojawiła się Lokata Czwórka Plus w Idea Banku.
  • 17.11 – Pojawiła się Lokata Wystrzałowa w BGŻ Optimie.
  • 17.11 – Zwiększenie oprocentowania na Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku.
  • 23.11 – Pojawiła się Lokata Andrzejkowa w Idea Banku.
  • 25.11 – Pojawiła się Lokata Black Friday a zniknęła Lokata Wystrzałowa.
  • 28.11 – Zniknęła Lokata Black Friday i zostało obniżone oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku.

1 Komentarz

  1. Sporo pojawiło się lokat IdeaBanku, ale dołożyłabym też lokatę krótkoterminową Niezwykła ósemka plus. Oprocentowanie to aż 2,08%, a można na niej ulokować od 500 zł do 1 000 000 zł. W mich oczach to lokata warta uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.