Dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe – kilka propozycji

Dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe

Witam. Tym razem na prośbę jednego z moich czytelników przygotowałem przegląd kilka najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych. O dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe jest co raz trudniej. A pamiętam, że były takie czasy (jak jeszcze pracowałem w banku), że na kontach oszczędnościowych można było uzyskać nawet lepsze oprocentowanie niż na lokatach bankowych. Dzisiaj przedstawiam kilka najlepszych propozycji kont oszczędnościowych wskazując jednocześnie najważniejsze kwestie (kruczki) na które trzeba zwrócić uwagę.


Konto Oszczędnościowe w Banku Smart. Konto Oszczędnościowe w Banku Smart nazywa się Smart Procent. Nowi klienci otwierający Smart Procent po 17.09.2015 r. mają zagwarantowane oprocentowanie w wysokości 3% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę do co najmniej 17.11.2015 r. Oprocentowanie nie zmienia się od kilku miesięcy. Dla pozostałych klientów jest to oprocentowanie od 2% do 2,80% w zależności od daty otwarcia Smart Procent – o szczegółach pisałem tutaj. Małym minusem jest obowiązek posiadania konta osobistego Smart Konto ale jest ono bezwarunkowo bezpłatne (to chyba jedyny wyjątek na rynku). Plusy to brak obowiązku wpłaty nowych środków oraz stosunkowo niska opłata za drugi i kolejny przelew (także zewnętrzny) z Konta Oszczędnościowego – 5 zł. Bliźniaczą ofertę posiada także bank-matka – BIZ Bank. Zainteresowanych Kontem Oszczędnościowym w Banku Smart zapraszam tutaj:

Dobrze oprocentowane Konto Oszczędnościowe


Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium. Na wysokie oprocentowanie mogą liczyć klienci posiadający Konto 360º oraz wpłacający na Konto Oszczędnościowe nowe środki. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Banku Millennium wynosi 3% do kwoty 100.000 zł oraz 2,60% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Posiadacze innych typów kont osobistych otrzymują oprocentowanie o 0,20% mniejsze dla obu progów. Promocyjne oprocentowanie ważne jest przez 92 dni od daty wpływu nowych środków. Obecna promocja ważna jest do 05.12.2015 r. a stan środków badanych jest na 10.10.2015 r. Oprocentowanie standardowe wynosi od 0,80% do 1,40%. Posiadanie konta osobistego jest niezbędne ale jest one bezpłatne po zasileniu go kwotą 1.000 zł oraz wykonaniu jednej transakcji bezgotówkowych. Zainteresowanych otwarciem Konta 360º wraz z dobrze oprocentowanym Kontem Oszczędnościowym zapraszam tutaj:

Konto 360 premia Bank


Konto Oszczędnościowe w Idea Banku. W Idea Banku od kilku miesięcy dostępne jest bardzo oryginalne Konto Oszczędnościowe Zośka. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Zośka wynosi 3% i obowiązuje do kwoty 100.000 zł przez pierwszy miesiąc. Później należy dopłacić 10% średniego salda z poprzedniego miesiąca aby utrzymać promocyjne oprocentowanie. W innym przypadku zamiast 3% oprocentowanie wyniesie 1,50%. Nie trzeba się martwić opłatą za wymagane konto osobiste – Konto Idealne, pozostaje opłata za kartę debetową ale można ją zastrzec albo wyrobić obrót na kwotę 100 zł. Więcej o Koncie Oszczędnościowym Zośka więcej pisałem tutaj.

konto oszczędnościowe zośka oprocentowanie


Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie ale tylko dla nowych środków. Podstawowa stawka wynosi 2,80% do kwoty 100.000 zł dla nowych klientów i wpłacających nowe środki. Oprocentowanie takie obowiązuje do 26.11.2015 r., a stan środków badany jest na dzień 14.09.2015 r. To zmiana – wcześniej można było wycofać środki na kilka dni przed promocją i korzystać z faktu, że kilka dni po starcie nowej promocji będą one traktowane jako nowe. Tym razem BGŻ Optima się dobrze zabezpieczył przed taką możliwością – nowa promocja ruszyła kilka dni temu a stan środków badany jest na 2 tygodnie przed jej startem. Pozostałe oprocentowanie wynosi 1,70% jeżeli ulokowana kwota jest niższa niż 150.000 zł lub 2% jeżeli jest to kwota wyższa niż 150.000 zł. Oprocentowanie standardowe to 1,50%. Nowi klienci BGŻ Optimy powinni otworzyć najpierw Lokatę Bezkarną (z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek) z oprocentowaniem 3,20% do kwoty 100.000 zł tutaj:

lokata silny dolar lokata bezkarna bgż optima


Jak widać jest kilka propozycji. W dużej mierze jest to oprocentowanie dla nowych środków, ale przecież po skończeniu promocji można swoje oszczędności przerzucić do nowego banku. Istnieje też kilka kont oszczędnościowych z oprocentowaniem 3,50% a nawet i 4% ale jest to oferta ograniczona do kwoty 10.000 zł i z reguły uzależniona od spełnienia dodatkowych warunków – najczęściej bycia nowym klientem. Więcej szczegółów można znaleźć w moich rankingach kont oszczędnościowych.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.