Konto Aktywna Pensja oraz Lokata do 4% w Banku BGŻ BNP Paribas

konto aktywna pensja BNP Paribas

Kilka tygodni temu doszło do fuzji Banku BGŻ oraz BNP Paribas Banku. Powstał siódmy co do wielkość bank w Polsce – Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oferta obu oddzielnych wcześniej banków została ujednolicona i tak powstało Konto Aktywna Pensja z oprocentowaniem 4%. Brzmi zachęcającą ale obiecane 4% jest do określonej kwoty oraz pod pewnymi warunkami. O wiele lepiej brzmi darmowy debet do Konta Aktywna Pensja ale akurat ta propozycja osób nastawionych na oszczędzanie raczej do Banku BGŻ BNP Paribas nie przyciągnie.

Konto Aktywna Pensja jest oprocentowane 4% do wysokości wpływu na nie wynagrodzenia (ewentualnie emerytury czy renty) maksymalnie do kwoty 5.000 zł przez kolejne 12 miesięcy od jego otwarcia. Darmowy jest także debet w Koncie Aktywna Pensja – prowizja za udzielenie wynosi 0 zł, a oprocentowanie także 0%. Promocja obowiązuje do 31.10.2015 r. i dotyczy klientów, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byli posiadaczami konta osobistego w Banku BGŻ lub BNP Paribas Banku. Należy otworzyć Konto Aktywna Pensja wraz kartą debetową, bankowością internetową, wyciągami elektronicznymi oraz zgodzić się na przetwarzanie danych marketingowych.

Promocyjne oprocentowanie będzie naliczane pod warunkiem przelewania na Konto Aktywna Pensja swojego wynagrodzenia (ewentualnie emerytury lub renty). Odsetki będą dopisywane w kolejnym miesiącu w pierwszym dniu roboczym. Co ważne należy złożyć w Banku BGŻ BNP Paribas zlecenie przelewania swojego wynagrodzenia oraz należy posiadać przez cały czas aktywną kartę debetową. Widać, że bank broni się przed łowcami promocji.

Jeżeli chodzi o darmowy limit kredytowy to można o niego wystąpić w ciągu 3 miesięcy od dnia otwarcia Konta Aktywna Pensja. Udzielony limit będzie w kwocie nie mniejszej niż 1.000 zł oraz nie większej niż wpływ wynagrodzenia (maksymalnie 5.000 zł). Promocyjne warunki będą obowiązywać przez 12 miesięcy. Limit odnowi się na standardowych warunkach i oprocentowaniu.

Co ciekawe Konto Aktywna Pensja nazywa się tak naprawdę Konto Praktyczne a Konto Aktywna Pensja to tak naprawdę nazwa promocji. Jego prowadzenie jest bezpłatne pod warunkiem zaksięgowania w poprzednim miesiącu kwoty nie mniejszej niż 1.000 zł. Co ważne nie może być to wpływ z naszego rachunku nawet z innego banku (bank porówna dane nadawcy!). Niespełnienie tego warunku powoduje pobranie opłaty w wysokości 10 zł. Obsługa karty do konta kosztuje 7 zł. Nie zapłacimy tej opłaty jeżeli na rachunku zostaną rozliczone transakcje wykonane kartą na kwotę nie niższą niż 300 zł. Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia są zwolnione z tych opłat. Darmowe są wszystkie wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz wszystkie przelewy internetowe.


konto aktywna pensja lokata 4 BNP Paribas

A lokata do 4%? To tylko znany trik marketingowy. Lokata do 4% do nic innego jak 12-miesięczna Lokata Progresywna z oprocentowaniem 4% ale tylko w ostatnich 3 miesiącach. Oprocentowanie średnie wynosi raptem 1,70%. Słabo. Oprocentowanie pozostałych lokat w Banku BGŻ BNP Paribas też nie powala – najlepszą lokatą jest 6-miesięczna Silna Lokata z oprocentowaniem 1,80%. Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest tylko na 0,50%.


Podsumowując Konto Praktyczne w promocji Konto Aktywna Pensja to dobra propozycja, ale tylko dla osób przelewających na te konto swoje wynagrodzenie. Konto kusi oprocentowaniem w wysokości 4% ale tylko do kwoty wpływu wynagrodzenia. Bardziej korzystna jest promocja związana z darmowym debetem. Ale to akurat mnie nie interesuje. Wszystkich zainteresowanych Kontem Aktywna Pensja zapraszam tutaj:

konto aktywna pensja

3 Komentarze

  1. Bardzo ciekawa oferta. Ja ostatnio rozglądam się za idealnym kontem. Póki co stosuję się do wskazówek które przedstawiła niedawno Ewa. Myślę, że dzięki nim będzie mi łatwiej wybrać odpowiednie konto osobiste. Póki co mam konto wspólne z mężem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.