Darmowa pożyczka – pożyczka pozabankowa – jak zaoszczędzić?

Darmowa pożyczka pożyczka pozabankowa

Witam. Dzisiaj odbiegam od tematu oszczędzania, lokat i promocji bankowych. Idę wręcz w drugą stronę – w stronę pożyczek i kredytów. Darmowa pożyczka – czy w ogóle to możliwe i czy nawet na pożyczce pozabankowej można zaoszczędzić? Do napisania tego artykuły skłoniły mnie wszechobecne reklamy w internecie oraz pytania zadane przez kilku moich czytelników. Ekspertem nie jestem ale temat mogę prześwietlić. I nie chodzi tym razem o kredyty bankowe, limity kredytowe czy karty kredytowe. Chodzi o popularne pożyczki pozabankowe. Można by się spodziewać, że jestem wielkim przeciwnikiem takich firm. Ale nie jestem. A dlaczego?

Popyt = Podaż

Odpowiedź jest bardzo prosta. Skoro istnieją takie firmy na rynku to znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie. Jest pełno głosów, że koszty z pożyczkach pozabankowych są bardzo wysokie. RRSO wynosi często 300% czy 700% albo i więcej. I, że firmy pożyczkowe to samo zło. Tylko jest pewne ale. Nie od dzisiaj wiadomo, że brak zdolności kredytowej kosztuje. Firmy udzielające pożyczek pozabankowych mają po prostu wkalkulowane w koszty, że duża część klientów po prostu pożyczki nie odda. I to jest przyczyną tak wysokiego oprocentowania. A jak nie będzie takich firm to mający nóż na gardle pożyczą pieniądze „na mieście”. A to już o wiele gorsze rozwiązanie.

Brak zdolności = wysokie koszty i oprocentowanie

Każdy, kto może i ma szanse stara się najpierw o kredyt bankowy. Jeżeli w przeszłości mieliśmy trudności w spłacie kredytów lub nie mamy oficjalnych dochodów to ta droga jest dla nas zamknięta. Można jeszcze poszukać źródeł finansowania wśród znajomych i rodziny. Ale to rzadko się udaję i jeżeli mamy nóż na gardle to nie mamy innego wyjścia jak właśnie pożyczka pozabankowa. Oczywiście uważam, że powinniśmy z niej korzystać w ostateczności i w bardzo przemyślany sposób. W końcu koszty są o wiele wyższe niż w przypadku kredytu bankowego i bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. No ale to już każdy robi na własną odpowiedzialność. Kwoty które można pożyczyć ograniczone są do kilku tysięcy złotych i to jest także pewnym zabezpieczeniem. Choć największym zabezpieczeniem powinien być nasz rozsądek.

Darmowa pożyczka

Ale jeżeli już potrzebujemy pieniędzy i jedynym rozwiązaniem jest pożyczka pozabankowa to warto zgarnąć premię za bycie nowym klientem. Większość firmy oferuje promocje typu „pierwsza pożycza za darmo”. Darmowa pożyczka oferowana jest tylko nowym klientom, do ograniczonej kwoty i na ograniczony termin. Ale jeżeli zamierzamy skorzystać z takiej formy finansowania przez krótki okres warto wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Oczywiście jeżeli przekroczymy wyznaczony termin zwrotu zostaną od razu doliczone wysokie koszty i pożyczka stanie się automatycznie bardzo droga. Ale wystarczy się przypilnować.


Darmowa pożyczka – wybiórcze zestawienie firm pożyczkowych


Weź pierwszą pożyczkę od VIVUS-a i oddaj tyle ile pożyczysz. Tak zachęca nas firma VIVUS. Za pierwszym razem można wziąć 1600 zł na 30 dni bez żadnych kosztów. Standardowo pożyczka 1.500 zł na 30 dni kosztuje 210 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka vivus


Pierwsza pożyczka do 1.500 zł z Ofin.pl za 0 zł. W Ofin.pl można wziąć 1.500 zł na 30 dni za 0 zł. Standardowy koszt takiej pożyczki dla stałego klienta to dodatkowe opłaty w wysokości aż 450 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:
Darmowa pożyczka ofinpl


Pierwsza pożyczka za 0 zł na 45 dni. Extraportfel.pl kusi nas darmową pożyczką w kwocie do 1.400 zł na 45 dni. To chyba najdłuższy najwyższa kwota i najdłuższy okres darmowej pożyczki. Dla porównania 1.500 zł na 30 dni to już koszt 300 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka extraportfel


Pierwsza pożyczka do 1.500 zł za 0 zł. Ferratum Bank (zarejestrowany na Malcie) kusi kwotą do 1.500 zł na 30 dni za 0 zł. Kolejna taka pożyczka to koszt w wysokości 450 zł. Lepiej więc się nie spóźniać ze spłatą. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka ferratum bank


Chwilówka za 0 zł w 10 minut. Za pośrednictwem strony Ekspres Kasa można wziąć do 1.500 zł do 30 dni bez żadnych kosztów. Standardowo taka pożyczka to koszt w wysokości 450 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka ekspres kasa


Pożyczka dedykowana tylko dla kobiet. Pożyczając za pośrednictwem serwisu Kasatak.pl możemy otrzymać do 1.500 zł do 30 dni bez żadnych kosztów za pierwszym razem. Standardowe 1.500 zł na 30 dni to koszt w wysokości 450 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka kasatak


Możesz pożyczyć do 1.000 zł za pierwszym razem. Na filarum.pl można pożyczyć do 1.000 zł na 30 dni za 0 zł. Standardowe 1.500 zł na 30 dni to koszt 435,67 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka filarum pl


Pierwsza pożyczka 0%. Poprzez serwis viasms.pl można za pierwszym razem pożyczyć do 800 zł na 30 dni za jedyne 0,01 zł opłaty rejestracyjnej. Standardowe pożyczka 1.500 zł na 30 dni wiąże się z opłatą 313 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka viasms


Pierwsza pożyczka kosztuje tylko 10 zł. Pożyczając do 750 zł na Wonga.com zapłacimy tylko 10 zł opłaty za pożyczkę do 60 dni. Wonga.com nie ujawnia ile kosztuje pożyczenie 1.500 zł na 30 dni („kwestia indywidualna”). Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka wonga


Pożyczam 600 zł = 600 zł oddaję. Pierwsza pożyczka jest za darmo na Pozyczkaplus.pl. Można otrzymać do 600 zł na 30 dni bez dodatkowych kosztów. Standardowe 1.500 zł na 30 dni kosztuje 399 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:

Darmowa pożyczka pozyczkaplus


Pierwsza pożyczka jest za darmo. Na portalu Smart Pożyczka można pożyczyć do 600 zł do 30 dni za 0 zł. Standardowo pożyczone 1.500 zł na 30 dni to koszt w wysokości 419 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj:Darmowa pożyczka smart pożyczka


Jak widać nawet można przez prawie rok pożyczać 1.000 zł – 1.500 zł właściwie bez żadnych kosztów. Choć nie polecam takiego scenariusza bo łatwo przegapić termin spłaty. Ale jeżeli już ktoś musi korzystać z pożyczek pozabankowych to najpierw powinien skorzystać z przedstawionych darmowych pożyczek. Warto porównywać oferty. W ten sposób można sporo zaoszczędzić. W przypadku pożyczek pozabankowych na początku należy się zarejestrować i zrobić przelew weryfikacyjny na wskazane konto. Dopiero później należy złożyć wniosek i czekać na decyzję. Wszystko z reguły odbywa się online.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.