Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2018

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych sierpień sierpień 2018

Witam. Z małym opóźnieniem publikuję aktualny ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2018. W sierpniu doszło do kilku zmian na rynku lokat, polegających głównie na obniżeniu oprocentowanie, ale to, co najlepsze pozostało. Nadal najlepszą krótkoterminową lokatą jest  Lokata na Nowe Środki w Idea Banku na 6 miesięcy z oprocentowaniem 3,10% bez obowiązku posiadania konta osobistego. Jest też wersja na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%. Jak zwykle wszystkich zapraszam do zapoznania a się z rankingiem, jak też do zapoznania się z moimi pozostałymi (wkrótce mam nadzieje zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych sierpień sierpień 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Pierwszy raz od bardzo długiego czasu ofertę swoich lokat zmodyfikował Idea Bank – zniknęły Lokaty Stabline, Mobilna, Zyskująca, Rentowna. Sprawia to, że oferta jest bardziej przejrzysta. Poza tym obniżenie oprocentowania nastąpiło także w Plus Banku, gdzie oprocentowanie spadło z 2,30% do 2,05%. Poza tym doszło także do kilku mniej ważnych przetasować na samych dołach rankingu.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 12.08 – informacje o zmodyfikowanej ofercie Idea Banku – kompletne przemeblowanie i usunięcie większości oferty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.