Ranking lokat krótkoterminowych maj 2018

Ranking lokat krótkoterminowych maj 2018

Witam. Z początkiem maja publikuję na mojej stronie najnowszy ranking lokat krótkoterminowych maj 2018. Koniec kwietnia i początek maja przyniósł dla oszczędzających na lokatach bardzo dobre wieści. Stawę dosyć łagodnie zaczął podbijać Idea Bank proponują najpierw bardzo dobre oprocentowane Lokaty na Majówkę, później pojawiły się jeszcze lepsze Lokaty Wielki Procent o Bezkonkurencyjne. Na nowych propozycjach Idea Banku można otrzymać oprocentowanie dochodzące do 3,50%. Na ten ruch odpowiedział także Nest Bank, ale maksymalna stawka którą oferuje to 3%. Wcześniej BOŚ Bank zaoferował na krótkoterminowej lokacie na nowe środki stawkę 2,75%. Standardowo zachęcam do zapoznania a się z rankingiem, jak też do zapoznania się z moimi pozostałymi (wkrótce zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych maj 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


W oferty BGŻ Optimy zniknęły promocyjne Lokaty Kolekcjonerskie. Ale przy nowej ofercie Idea Banku i Nest Banku to właściwie żadna strata. Co ciekawe lokatę na nowe środki zaproponował mBank, ale tylko na 1,90%. Oprocentowanie 3-miesięcznej lokaty na nowe środki podwyższył także największy bank w Polsce – PKO BP – do 1,70%. To słabe oprocentowanie – o wiele lepsza propozycja znajduje się we wspomnianych dwóch bankach, a także w BOŚ Banku – EKOlokata Rzetelna oprocentowana jest na 2,75%.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 09.05 – zniknęły z oferty Idea Banku Lokaty Bezkonkurencyjne, Wielki Procent i na Majówkę.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.