Lokata na dobry start na 2,50% w Eurobanku

Lokata na dobry start

Eurobank to mały, niszowy bank który niekoniecznie szaleńczo walczy o nowych klientów – ma swoją niszę w której próbuje się specjalizować. Co nie znaczy że oszczędzający nie mają co szukać w Eurobanku. Od początku maja dostępna jest w ofercie Eurobanku 3-miesięczna Lokata dobry start z oprocentowaniem 2,50%. To całkiem solidne oprocentowanie ale niestety Lokata na dobry start dostępna jest tylko dla nowych klientów nieposiadających w ciągu ostatnich 12 miesięcy (przed otwarcie lokaty na dobry start) konta osobistego w Eurobanku. Będzie ona w ofercie Eurobanku do 30.06.2018 r. i można ją połączyć z rachunkiem oszczędnościowym Ekstra Zysk z oprocentowaniem także 2,50% do kwoty 30.000 zł.

Lokata na dobry start w Eurobanku:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,50%.
  • Od 200 zł do 50.000 zł.
  • Dostępna dla nowych klientów w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta.
  • Dostępna w placówkach oraz w bankowości internetowej oraz mobilnej.
  • Lokata na dobry start odnawia się na standardowym oprocentowaniu, a odsetki wędrują na konto osobiste.

Oprocentowanie jest bardzo dobre, ale niestety dostępne tylko dla nowych posiadaczy kont osobistych. A te niestety nie jest bezwarunkowo bezpłatne. Nowe konto na co dzień to koszt 7 zł lub 5 zł miesięcznie (dla osób powyżej 65 roku życia), ale brak jest opłat za kartę. Inne podstawowe konto – konto active to koszt 9 zł niepobierany dopiero w przypadku wpływów kwoty 1.500 zł w miesiącu (500 zł w przypadku wpływu Rodzina 500 plus). Zwrot opłaty za kartę – 4,90 – zwracany jest po wykonaniu operacji 400 zł w danym miesiącu. Jak widać bezwarunkowo bezpłatnego konta nie ma. Ale dla większych kwot czasami opłaca się ponieść jakoś opłatę lub wykonywać np. jeden przelew miesięcznie.

Lokata na dobry start

Dodatkowo niejako w pakiecie można założyć rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 30.000 zł dla nowych klientów przez 3 miesiące. Definicja nowego klienta jest taka sama jak dla Lokaty na dobry start a rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk należy otworzyć także w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta osobistego. Oprocentowanie ponad 30.000 zł to 2%, oprocentowanie standardowe to 1,40% dla klientów ze stałymi wpływami na konto osobiste oraz 0,65% dla pozostałych klientów bez wpływu. Czyli po 3 miesiącach lepiej przenieść się np. do Banku Millennium, Credit Agricole, Alior Banku, BZ WBK czy BGŻ Optimy, gdzie środki będą traktowane jako nowe i oprocentowane wysoką stawką. Szczegóły w zakładce Konta Oszczędnościowe.

Można także otworzyć 3-miesięczną Lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2% do kwoty 50.000 zł. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 30.04.2018 r. Minus – Lokata na nowe środki dostępna jest tylko w placówkach Eurobanku gdzie doradca musi zweryfikować saldo nowych środków. Dodatkowo dostępna jest 1-miesięczna lokata LOGujesz-LOKujesz z oprocentowaniem 3,50% do kwoty 10.000 zł, dostępną do 7 dni od daty aktywacji aplikacji mobilnej. Poza tym oprocentowanie lokat standardowych w Eurobanku nie powala – stawka 1,50% – 1,55% obowiązuje dopiero dla lokat 12-miesięcznych, dla lokat 24-miesięcznych to 1,95% – 2% oraz 2,60% – 2,65% dla lokat 36- i 48-miesięcznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.