Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2018

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking kont oszczędnościowych

Witam. Jest sam początek kwietnia, właściwie są jeszcze święta, ale to nawet lepiej, bo dzięki chwili wolnego udał mi się przygotować najnowszy ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2018. Po raz już nie wiem który przygotowałem zestawienie najlepszych lokat bankowych dostępnych dla wszystkich (albo nowych środków) z okresem trochę krótszym niż 12 miesięcy i dłuższym niż 1 miesiąc. Standardowo zestawienie wygrywa Idea Bank z Lokatą na Nowe Środki z oprocentowaniem 3%, ale jest też kilka propozycji z oprocentowaniem pomiędzy 2,50% a 2,80%. Jak zwykle zachęcam do zapoznania a się z rankingiem, jak też do zapoznania się z moimi pozostałymi (wkrótce zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych kwiecień 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Oprocentowanie spadło dla Lokaty na Nowe Środki w opcji na 3 miesiące. Poza tym pojawiły się także w Idea Banku ciekawe Lokaty od Zająca oraz Skarbonki, jak też trochę słabiej już oprocentowane Lokaty Deklasujące II w BGŻ Optimie. Poza tym brak jest jakichś większych, znaczących zmian. Zniknęła m.in. promocyjna lokata w mBanku, ale ona była oprocentowana niżej niż 2%. Więcej w ostatnich czasach jest propozycji dobrze oprocentowanych kont oszczędnościowych niż lokat krótkoterminowych.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 14.04 – Zniknęła Lokata od Zająca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.