Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2017

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2017

Witam. Nastał nowy miesiąc więc pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2017.  Czerwiec rozpoczyna się (a właściwie zaczęło się od połowy maja) mocnym uderzeniem Idea Banku z lokatami oprocentowanymi nawet na 2,50%. I to nie jedną taką lokatą a kilkoma. Co pozytywne lokaty te nie zniknęły z końcem miesiąca a nadal można je założyć. Ale na pewno trzeba się śpieszyć. W przypadku innych banków brak jest spektakularnych zmian. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


W świetle oferty Idea Banku właściwie nie ma co pisać o innych ofertach, które praktycznie się nie zmieniły – oprócz Lokaty Deklasującej XI w BGŻ Optimie. Oprocentowanie spadło w T-Mobile Usługi Bankowe do stawki 1% w najlepszym przypadku. A przecież to stawka grupo poniżej inflacji i pewnego punktu przyzwoitości. W innych bankach praktycznie nie doszło do zmian w oprocentowaniu lokat krótkoterminowych.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


 Zmiany:

  • 05.06 – Aktualizacja o bardzo dobre Nest Lokaty w Nest Banku.
  • 06.06 – zniknęły Lokata Wielki Procent, Bezkonkurencyjna oraz na Dzień Dziecka z oferty Idea Banku.
  • 16.06 – zmiany oprocentowania w Idea Banku oraz Nest Banku.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.