Ranking lokat krótkoterminowych marzec 2017

Ranking lokat krótkoterminowych marzec 2017Witam. Standardowo na samym początku miesiąca publikuję najnowszy ranking lokat krótkoterminowych marzec 2017. Marzec zaczyna się dosyć dobrze, bo do wyboru są dwie bardzo sensowne lokaty z oprocentowaniem 2,50%. To Lokata Niespodzianka w Idea Banku oraz Lokata Plan Depozytowy na 160 dni na 2,50% w Toyota Banku. Zainteresowani Lokatą Niespodzianką powinni się śpieszyć bo pewnie lokata ta szybko zniknie z oferty Idea Banku. I bardzo szybko zniknęła bo już w połowie dnia. Jak zwykle zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów (które niedługo zaktualizuję): kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych marzec 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Z jednej strony w Idea Banku pojawiły się Lokaty Niespodzianki, z drugiej strony Idea Banku trochę po cichu, ale systematycznie obniża oprocentowanie na pozostałych lokatach. Spadło m.in. oprocentowanie na Lokatach na nowe środki w Idea Banku – o 0,10%. Ważne, że zdarzają się jeszcze lokaty z oprocentowaniem wyższym niż 2%. Choć takich banków jest „aż” 5. Jak zwykle w czole rankingu znajduję się Idea Bank i Toyota Bank. I jak zwykle w Idea Banku pojawiają się krótkoterminowe promocje, a w Toyota Banku specjalne akcje z premiami. Standardowo zapraszam do obserwowania rankingu, który jest w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizowany.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


Zmiany:

  • 01.03 – Zmiany w Idea Banku.
  • 06.03 – Zmiana oprocentowania w Getin Banku.
  • 18.03 – Nowy bank Inbank i nowa 6-miesięczna bardzo dobra lokata.
  • 24.03 – Lepsze oprocentowanie lokat w Nest Banku.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.