Ubezpieczenie Bezpieczny Kapitał + w PKO BP

ubezpieczenie bezpieczny kapitał

Jeden z moich czytelników poprosił mnie ostatnio o prześwietlenie nowej oferty PKO BP na długoterminowe oszczędzanie – ubezpieczenia Bezpieczny Kapitał +. Opisywałem już na swojej stronie takie propozycje PKO BP na długoterminowe oszczędzanie, jak: Lokata Kapitał na Marzenia, Kapitał na Własny Kąt, Dla Dziecka czy Kapitał na Emeryturę. Pora więc na przeanalizowanie ubezpieczenia Bezpieczny Kapitał +, czyli 5-letniego produktu oszczędnościowego połączonego z ubezpieczeniem z gwarantowanym zyskiem w wysokości 110,41%. Ubezpieczenie skierowane jest teoretycznie do klientów bankowości osobistej i prywatnej ale proponowana jest każdemu. 

Ubezpieczenie Bezpieczny Kapitał +:

  • Dla osób w wieku od 18 do 70 lat
  • 5-letni okres ubezpieczenia.
  • Gwarantowane świadczenie w wysokości 110,41% po 5 latach (2% rocznie).
  • Minimalna składka w wysokości 25.000 zł, maksymalna składka w wysokości 200.000 zł.
  • Dodatkowy wybrany pakiet ochronny w cenie 30 zł miesięcznie.
  • Możliwość zawarcia 3 umów ubezpieczenia dla jednej osoby.
  • Możliwość wskazania uposażonych.

Ubezpieczenie Bezpieczny Kapitał + przygotowane jest przez PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Bezpieczny Kapitał + składa się z części oszczędnościowej oraz dodatkowej opcji ochronnej. Do wyboru są 3 pakiety: Moje Zdrowie, Moja Rodzina oraz Moje Dziecko. Zakres ubezpieczenia obejmuje dożycie do końca trwania umowy ubezpieczenia oraz dodatkowe zdarzenia w zależności od wybranego pakietu ochronnego.

ubezpieczenie bezpieczny kapitał

ubezpieczenie bezpieczny kapitał

ubezpieczenie bezpieczny kapitał

Ubezpieczenie Bezpieczny Kapitał + gwarantuje zysk w wysokości 2% rocznie pod warunkiem utrzymania ubezpieczenia przez pełne 5 lat. Daje to po 5 latach 110,41% wpłaconej składki oszczędnościowej (roczna kapitalizacja). Minimalna składka (jednorazowa) to 25.000 zł, maksymalna to 200.000 zł. Składka na pakiet ochronny opłacana jest oddzielnie (samodzielnie) co miesiąc. Jej wysokość to 30 zł bez względu na wybrany pakiet. Jeżeli składka na pakiet ochronny nie będzie opłacana to zostanie ona pobrana z wpłaconej części oszczędnościowej.

ubezpieczenie bezpieczny kapitał

Z ubezpieczenia Bezpieczny Kapitał + można zrezygnować wcześniej ale wtedy wartość wykupu nie gwarantuje zysku w wysokości 2% rocznie – wynosi ona od 99% do 107%. I właściwie to wszystko – Bezpieczny Kapitał + nie jest skomplikowanym produktem. To po prostu produkt inwestycyjny z połączoną płatną opcją ochronną podobną trochę do ubezpieczeń grupowych. Za tą opcję trzeba oczywiście zapłacić oddzielnie. Sam zysk w wysokości 2% nie jest najgorszy ale należy pamiętać o składce ochronnej w wysokości 30 zł miesięcznie. Przy wpłacie maksimum – 200.000 zł skonsumuje to ok. 11% zysku. Przy wpłacie mniejszych kwot ta wartość będzie spadać…

ubezpieczenie bezpieczny kapitał


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.