Promocje bankowe raport grudzień 2014

Promocje bankowe raport grudzień 2014

Witam. Koniec i zarazem początek roku to pora na podsumowanie moich wpływów z promocji bankowych zarówno w skali grudnia jak i całego roku. Wszystkich zainteresowanych tym, jak i za co w ciągu roku dostawałem po kilkadziesiąt złotych miesięcznie zapraszam do zapoznania się z moim raportem z promocji bankowych za grudzień 2014.

Swojego bloga zacząłem prowadzić od końca marca tego roku. Na początku nie myślałem nawet o pisaniu o promocjach bankowych. Ba, nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją i, że sam mogę z nich korzystać. Uważałem, że jest to bez sensu, nie ma się co spinać o niewielkie kwoty. Ale z drugiej strony, skoro zacząłem o nich pisać to należałoby (chociażby w ramach uczciwości dla moich czytelników) zostać przysłowiowym wyjadaczem wisienek. Jak się okazało możliwości jest dosyć sporo. Dotychczas skorzystałem z promocji:

  1. Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima z premią 100 zł.
  2. Aktywnej Karty – Szybki Start w Getin Online z premią 300 zł.
  3. 50 zł na Start w Getin Mobile (x2).
  4. Lokaty Happy w Idea Banku z premią 50 zł.
  5. Lokaty Start w Meritum Banku z premią 55 zł.
  6. iKonta w BNP Paribas Banku z premią 70 zł.

Warunki w tych promocjiach były niewygórowane i spełniałem je niejako przy okazji. Za promocję związaną z bankowością mobilną w Getin Mobile premię otrzymałem nawet dwa razy. Dzięki wpływowi kwoty 55 zł za Lokatę Start w Meritum oraz 70 zł za iKonto w BNP Paribas Banku rok 2014 kończę kwotą 675 zł, co daje począwszy od kwietnia ok. 85 zł miesięcznie 🙂 A przecież z wielu promocji bankowych nie mogłem skorzystać, ponieważ miałem konta w większości polskich banków. A jak wiadomo promocje bankowe kierowane są najczęściej do nowych klientów, a z reguły nowym klientem można być tylko raz.

Szczególnie miło wspominam pierwsze 100 zł otrzymane za założenie Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima. Warunki były bardzo łatwe do spełnienia. Później pojawił się program Aktywna Karta – Szybki Start w Getin Online. Doszedłem do wniosku, że pora odłożyć sentyment na bok, zakończyć ponad 12-letnią współpracę z Kredyt Bankiem (obecnie BZ WBK) i zacząć myśleć o sobie. Szczególnie, że w pierwszej edycji Getin Online nie zastrzegł, że konto trzeba trzymać dwa lata. No grzechem wręcz byłoby nie skorzystać… Później jeszcze Getin Online dorzucił 50 zł za zalogowanie się i zrobienie przelewu w bankowości mobilnej. Nagrodził mnie nawet podwójnie. Z dwóch kolejny lokat zgarnąłem dodatkowe 105 zł, a za iKonto 70 zł. Przy iKoncie zostanę prawdopodobnie na dłużej, ponieważ nowy system mBanku (jestem jednym z pierwszych klientów pamiętających 50 gr za przelew) jest dla mnie po prostu tragiczny…

Do skorzystania z promocji bankowych zachęcam oczywiście rodzinę i znajomych. Na początku nikomu nie chciało się w to bawić. Ale z biegiem czasu niektórzy uświadomili sobie, tak jak ja, że można zyskać więcej niż 100 zł raz na rok. I teraz niektórzy nawet pytają co jakiś, czy jest coś fajnego. Albo, co lepsze – kiedy będzie jakaś promocja na której będzie można coś zarobić. I sami w tą zabawę wprowadzają swoją rodzinę i znajomych. Bo tak jak ja, z przedstawionych promocji korzystała też na takich samych zasadach jedna bliska mi osoba. Więc zysk tak naprawdę jest nie 675 zł, a 1.350 zł 🙂 Czyli mnie więcej tyle, ile wynosi minimalne wynagrodzenie w Polsce i więcej niż moja pierwsza wypłata około 7 lat temu.

Wracając do tematu kont osobistych. W zeszłym miesiącu pisałem o tym, że BZ WBK ociągał się, a jednak zamknął moje konta osobiste i nawet przeprosił. Podobny problem miałem z kontem osobistym w Getin Online. Bank przez ponad półtora miesiąca nie zrealizował mojej dyspozycji. Napisałem wiadomość w bankowości internetowej i przyniosło to skutek. Najpierw bank próbował ze mną porozmawiać telefonicznie ale mu się to nie udało. W pracy telefonów nie mogę odbierać, a na infolinię nie mam zwyczaju oddzwaniać. Ale po około tygodniu po zalogowaniu się do bankowości internetowej rachunki już nie były widoczne. Dodatkowo dostałem list, że zostało około 5 zł do wypłaty i mogę zadzwonić i złożyć dyspozycję. Jakby nie mogli przelać tej kwoty na rachunek wpisany na dyspozycji zamknięcia… Ale najważniejsze uzyskałem – rachunek osobisty został zamknięty przed końcem roku, na czym mi bardzo zależało (za dwa lata pewnie będę mógł znowu skorzystać z jakiejś promocji w Getin Online).

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. igor napisał(a):

    Jak tylko można gdzieś pieniądze dostac to ja bardzo chętnie. Sam mam konto getin up i bardzo często korzystam z pakietów korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.