Tak bank kocha procentem czyli konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

„Tak bank kocha procentem” – takim hasłem BGŻ Optima zachęca do założenia w tym banku konta oszczędnościowego i/lub przeniesienia swoich oszczędności. BGŻ Optima proponuje na koncie oszczędnościowym oprocentowanie w wysokości 3,50% do wysokości aż 1.000.000 zł dla nowych klientów i/lub nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania na koncie oszczędnościowym obliczona na dzień 25.08.2014 r. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 25.11.2014 r. Dla pozostałych środków oprocentowanie wynosi 3% w przypadku kwoty wyższej niż 150.000 zł do 23.10.2014 r.

Oprocentowanie standardowe na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima wynosi 2,50%. Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima w porównaniu do innych kont oszczędnościowych w innych bankach ma jedną zasadniczą zaletę. Aby wypłacić z niego pieniądze należy wykonać przelew na swój rachunek powiązany w innym banku. Wszystkie takie zewnętrzne przelewy są bezpłatne – nie ma znaczenia czy to jest pierwszy czy piąty przelew w miesiącu kalendarzowym. Dodatkowo każdy klient może założyć do 10 kont celowych. W innych bankach można z reguły mieć tylko jedno konto oszczędnościowe oraz darmowa jest tylko jedna wypłata w miesiącu kalendarzowym. Każda następna to koszt od 8 zł do nawet 15 zł. Dlatego, pomijając oprocentowanie, dla mnie to najlepsze konto oszczędnościowe.

lokata bezkarna BGŻ Optima

Nowi klienci BGŻ Optimy mogą też założyć Lokatę Bezkarną na 3 miesiące z oprocentowaniem 4%. Minimalna kwota Lokaty Bezkarnej to 1.000 zł, maksymalna to 20.000 zł. Zrywając Lokatę Bezkarną przed terminem zachowujemy całość naliczonych odsetek. Pewien czas temu aktualne były też promocje, gdzie za założenie Lokaty Bezkarnej można było uzyskać premię w wysokości 80 zł czy 100 zł.

lokata elastyczna BGŻ Optima

W ofercie BGŻ Optimy znajdują się także dwie Lokaty Standardowe: 3-miesięczna z oprocentowaniem 2,50% oraz 12-miesięczna z oprocentowaniem 3%; oraz dwie Lokaty Elastyczne: 6-miesięczna z oprocentowaniem 2,70% – w przypadku zerwania przed terminem oprocentowanie wynosi 2,40%, oraz 24-miesięczna z oprocentowaniem 3% – w przypadku zerwania przed terminem oprocentowanie wynosi 2,50%.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.