Ranking lokat krótkookresowych – maj 2014

Ranking lokat

Ranking lokat krótkookresowych pojawił się na tej stronie do tej pory jedynie raz. Długo zastanawiałem się czy taki ranking w ogóle jest potrzebny. W końcu najlepsze oferty na krótkie okresy regularnie przedstawiam na tej stronie. Uznałem jednak, że potrzebne jest pewnego rodzaju podsumowanie najlepszych ofert lokat bankowych na krótki okres, czyli od 3 do 6 miesięcy. Dlatego też postanowiłem stworzyć swój ranking lokat krótkookresowych.

W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Dla takich lokat stworzony jest ranking lokat na start, tak jak ranking kont oszczędnościowych, ranking lokat długoterminowych i opublikowany ostatnio ranking lokat walutowych. Dla przejrzystości rankingu pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Także minimalna kwota lokaty musi wynosić minimum 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty.

Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:

Dużo banków proponuje lokaty na 3,5% – 3,7% bez konieczności otwierania konta. Nie ma więc co trzymać pieniędzy na marnym procencie w banku, gdzie mamy konto osobiste. Dla kilkuset złotych więcej rocznie naprawdę warto założyć wysoko oprocentowaną lokatę, szczególnie, że w większości przypadków możemy wszystko załatwić przez internet. A kilkaset złotych rocznie to kilka tysięcy w skali kilku lat – warto dbać o swoje finanse. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.