Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2020

Witam. Ponownie z początkiem miesiąca publikuję na moim blogu najnowszy ranking lokat krótkoterminowych listopad 2020. Co prawda od kilku miesięcy oprocentowanie lokat jest niewiele większe od 0 i to tylko w kilku bankach ale zawsze lepsze to od tego właśnie zera. Choć borykający się z problemami Getin Bank oraz Idea Bank oferują stawkę nawet ponad 1%. Listopad przynosi podwyżkę oprocentowania w dwóch wspomnianych bankach, za to zniknęła Lokata na nowe środki w Plus Banku i została zmieniona (na minus) oferta w BOŚ Banku. Ale nadal można otrzymać kilka złotych z odsetek od naszych oszczędności. Zachęcam do zapoznania się z rankingiem, jak też do przejrzenia moich pozostałych rankingów: kont oszczędnościowych oraz lokat długoterminowych, które niedługo będą zaktualizowane.


Artykuł o obligacja skarbowych (jako alternatywa dla lokat) tutaj.


Ranking lokat krótkoterminowych listopad 2020

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:
Najlepsze lokaty na pozostałe w działających w Polsce Oddziałach zagranicznych Banków:
  • Inbank: Lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 0,90% oraz na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,45%.
  • BFF Banki Group: Lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,10%, na 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,20% oraz na 9 miesięcy z oprocentowaniem 1,60%.

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Daty badania nowych środków:

  1. Idea Bank – 20-ty dzień poprzedniego miesiąca.
  2. Nest Bank – 14.10.2020 r.
  3. Getin Bank – 22.10.2020 r.
  4. Santander Consumer Bank – 01.06.2020 r.

*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient oraz lokat mobilnych. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 0,30% co sprawia, że ranking jest jeszcze krótszy. Minimalna kwota lokaty musi powyżej 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 1% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi różnie wychodzi).


Zamiany:

1 Komentarz

  1. Mam pytanie – jeśli 20 października stan środków na koncie w Idea Bank wynosił zero, 21 października założyłem 1-miesięczną lokatę, która kończy się 21 listopada to czy 22 lub 23 listopada mogę założyć kolejną lokatę na nowe środki? skoro data badania nowych środków w Idea Bank jest w 20-stym dniu poprzedniego miesiąca, rozumiem danego miesiąca przed miesiącem założenia lokaty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.