Lokata na Nowe Środki Plus na 2,40% w Idea Banku

Obecna sytuacja z bardzo znanym wirusem sprawia, że wszystkie działania ostatnio zwalniają albo wręcz są zatrzymane. Podobnie jest z bankami, które jakby trochę zwolniły w swojej działalności. Jednak trochę gotówki chyba zabrakło Idea Bankowi, bo w dniu dzisiejszym pojawiła się nowa Lokata na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem 2,40% na 3 miesiące. To bezkonkurencyjna stawka jeżeli chodzi o lokaty krótkoterminowe na ten okres. Na podobną stawkę można tylko liczyć w Nest Banku w przypadku Lokat Lojalnych i Nowe Środki od 7 miesięcy. Standardowo trzeba wpłacić nowe środki oraz posiadać konto osobiste w Idea Banku. Ale za to otrzymujemy prawie niespotykane już na krótkoterminowych lokatach oprocentowanie i to do kwoty nawet 1 mln zł. Jak zwykle takie oprocentowanie będzie do odwołania.


W dniu 16.03 pojawiła się Nowa Lokata na Nowe Środki Plus w opcji na 2 miesiące z oprocentowaniem 3,20% i w opcji na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%.


Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,40%.
  • Na 6 i 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,10%.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Dla nowych środków.
  • Z darmowym kontem osobistym w Idea Banku.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 20-ty poprzedniego miesiąca przed wpłatą nowych środków. Można założyć dowolną ilość Lokat na Nowe Środki Plus. Maksymalna kwota to 1 mln zł ale każdy „lokaciarz” wie, że Idea Bank ma problemy i nikt nie wpłaci raczej więcej niż 100.000 euro. To także doskonała alternatywa  dla kont oszczędnościowych, które tylko w 4 przypadkach dają oprocentowanie od 2,50% do 2,70% i to tylko do 100.000 zł. Więc jak ktoś ma więcej środków to oferta Idea Banku jest dla niego. Tym bardziej, że konto osobiste jest bezwarunkowo bezpłatne – brak jest miesięcznych opłat za prowadzenie i nawet za kartę debetową. Oprocentowanie na Lokatach NR1 bez konta osobistego i bez wpłaty nowych środków to oprocentowanie od 1,90% do 2,20% w przypadku 12 i 24 miesięcy.


Standardowo całkowicie nowi klienci (nieposiadający kartoteki w Idea Banku) mogą otworzyć najpierw 3-miesięczną Lokatę Happy na 3,80% lub 3-miesięczną Lokatę Happy Pro do 400.000 zł na 3%. Szczegóły tutaj:

Lokata na Nowe Środki Plus na 2,40% w Idea Banku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.