Lokaty w Inbanku – wyższy procent i większa kwota maksymalna

Lokaty w Inbanku - wyższy procent i większa kwota maksymalnaKilka razy w poprzednim roku pisałem o ofercie lokaty w estońskiego Inbanku – działającego w Polsce (i w kilku jeszcze krajach Unii Europejskiej) na zasadzie oddziału. Inbank oferuje tylko dwa produkty – kredyt i lokaty. Działa tylko za pośrednictwem internetu i w odróżnieniu od innych typowo internetowych banków (Envelobank, T-Mobile Usługi Bankowe i BGŻ Optima) oferuje wysokie stawki na lokatach. Kilka dni temu Inbank postanowił zwiększyć oprocentowanie na lokatach na 6 i 12 miesięcy. Inbank od dawna zajmował wysokie miejsca w moich rankingach lokat, a teraz te miejsca będą jeszcze wyższe. Co ważne nie jest to żadna promocja dla nowych środków czy nowych klientów. Zwiększyło się także ograniczenie sumy dozwolonych lokat dla jednego klienta.
Lokaty w Inbanku – obecne oprocentowanie:
  • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,65%.
  • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,85%.
  • Na 24 miesięcy z oprocentowaniem 3%.
  • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3,15%.

W Inbanku nie ma kont osobistych więc nie ma też obowiązku jego otwarcia/posiadania i spełniania dodatkowych warunków. Minimalna kwota pojedynczej lokaty to 5.000 zł, maksymalna to 50.000 zł. Maksymalne saldo na wszystkich lokatach jednego klienta został zwiększone do kwoty 400.000 zł. I chyba więcej nikt nie ulokuje, bo gwarancje estońskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ograniczone są do kwoty 100.000 euro, czyli to kwoty niewiele większej niż 400.000 zł. Nadal w przypadku automatycznego odnowienia lokaty Inbank powiększa oprocentowanie o promocyjne 0,10%. No i lokaty odnawiają się na wysokim oprocentowaniu a nie jak to bywa w innych bankach na mizernym, oprocentowaniu stałym (np. bardzo nieczyste zagrywki Idea Banku).

Lokaty w Inbanku - wyższy procent i większa kwota maksymalna

Należy pamiętać, że Inbank (AS Inbank S.A. Oddział w Polsce) działa jako Oddział a nie jako odrębny bank – tak samo jak Bank of China i kiedyś (działał) Polbank. Depozyty gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i tak samo depozyty gwarantowane są do kwoty 100.000 euro dla jednego klienta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.