Promocje bankowe – podsumowanie I półrocza 2018 roku

promocje bankowe podsumowanieWitam. Swego czasu na moim blogu na koniec każdego miesiąca pojawiał się wpis pt. Promocje bankowe – raport za dany miesiąc. To było podsumowanie wpływów z promocji bankowych – zarówno moich jak i mojej drugiej połówki. Niestety z braku czasu, jak też i trochę z lenistwa (choć o te trudno mnie posądzać) nie publikuję już tego raport. A szkoda, bo dzięki niemu można było zobaczyć, jak dwie osoby bez większych problemów i wysiłku otrzymują dodatkowo co najmniej 100 zł miesięcznie dzięki uprzejmości naszych kochanych banków. Dzisiaj nadrabiam małe zaległości, dzięki czemu ja i moi czytelniczy mogą przeczytać, na co może liczyć wytrawny łowca wisienek bankowych, który już w prawie każdym banku miał konto (zostały mi chyba jeszcze 4).

W 2018 roku otrzymaliśmy trochę premii. A więc:
 • 150 zł od BZ WBK za otwarcie Konta Jakiego Chcę (do Biedronki)(ja)*.
 • 200 zł od T-Mobile Usługi Bankowe za kartę kredytową (do Decathlonu)(ja).
 • 60 zł od Getin Banku za Konto Proste Zasady (ja).
 • 150 zł od Getin Banku za kartę kredytową (do Circle K)(ja)*.
 • 30 zł od Getin Banku za Konto Proste Zasady (narzeczona).
 • 100 zł za EnveKonto w EnveloBanku (narzeczona)*.
 • 150 zł za Konto Jakie Chcę w BZ WBK (narzeczona)*.
 • 200 zł od Citibanku za rezygnację z zamknięcia Konta Citi Priority w Citibanku (narzeczona)*.

Rok 2017 zł zakończył się kwotą około 7.400 zł. W pierwszy półroczu 2018 roku otrzymaliśmy już 1.040 zł w postaci bonów i premii pieniężnych od naszych kochanych (!) banków. Pojedyncza premia w wysokości 50 zł czy nawet 100 zł może nie jest jakoś rewelacją, ale globalne kwoty już robią wrażenie. W ciągu 50 miesięcy (4 lat i 2 miesięcy licząc od daty startu pisania bloga Bezpieczne Oszczędzanie) nazbierała się łącznie suma. Miesięcznie na dwie osoby wyszło ponad 168,50 zł dodatkowego dochodu miesięcznie. Ta kwota, jak i te globalne robią wrażenie – to mniej więcej koszt 2 dobrych tygodniowych wycieczek do Grecji dla dwojga osób.

Podsumowania łącznych wpływów z promocji bankowych:
 • Moje łącznie od początku roku – 560 zł.
 • Moje łącznie od początku prowadzenia bloga (kwiecień 2014) – 4.517,67 zł.
 • Łącznie wszystkie premie razem z narzeczoną – 8.425,77 zł.

Co prawda zawaliłem akcję z EnveloBankiem – nie wiem jak założyłem konto poza promocją, ale i tak dobrze idzie. Otrzymam jeszcze 120 zł od Getin Banku oraz 300 zł za kartę kredytową w ING Banku, jak też dodatkowe 200 zł za kartę dodatkową. Tak samo jak narzeczona. Pod koniec roku powinniśmy już cieszyć łącznymi premiami po 1.000 zł na osobę. Szczegóły odświeżonej ostatniej akcji ING Banku Śląskiego z kartami kredytowymi tutaj. Gwiazdą * oznaczyłem też banki, w których aktualnie trwają różne (czasami te same) promocje bankowe. A przecież jeszcze dostaniemy po 300 zł za wynagrodzenia od BZ WBK (szczegóły aktualnej akcji tutaj) a ja dodatkowo 100 zł także za wynagrodzenie ponownie w ING. A planujemy jeszcze założyć konto w Credit Agricole z premią do 350 zł (szczegóły tutaj) więc rok może zakończyć się kwotą 3.000 zł na dwie osoby – takich wpływów jeszcze nie mieliśmy.

Zawsze mam cel osobisty – wyciągnąć co najmniej 1.000 zł. W poprzednim roku to się nie udało ale za to ten rok okaże się rekordowy, co może tylko cieszyć. Rozszalały się dwa banki – BZ WBK (łatwe premie do uzyskania, szczególnie za przeniesienie wynagrodzenia) oraz ING Bank Ślaski (za kartę kredytową, po spełnieniu banalnych warunków).  Jak zwykle zaznaczam, że poniesione dotychczas koszty wydane na obsługę, prowizje czy inne opłaty to około 50 zł. Za konta i karty kredytowe nie płacimy albo płacimy jakieś szczątkowe opłaty. Najpoważniejsze opłaty to chyba opłata za list polecony z wypowiedzeniem umowy. Oczywiście malkontentów, którzy mówią że nie mają czasu bawić się w takie akcje i tak nie przekonam (bo 100 zł za mniej więcej 10 minut w miesiącu to dla nich mało).

Na koniec jest słowo dodatkowego komentarza. Zostały chyba cztery banki, w których nie byłem (Inbank, Noble Bank, PEKAO oraz Santander Consumer Bank). Choć tak naprawdę Noble Bank to Getin Bank, a Santander to BZ WBK, a raczej odwrotnie. Z tych banków tylko PEKAO S.A. ma potencjał na premie. W większości banków jestem wyłączony z pojawiających się akcji (mam obecnie 9 aktywnych kont – 4 do pilnego zamknięcia) wiec przerzuciłem się na promocje kart kredytowych. I tutaj obecnie są największe, oprócz przeniesienia wynagrodzenia, premie. To sposób na ograniczenie karencji bankowych, które dotykają każdego prędzej jak później. Ale karty kredytowe wymagają zdolności kredytowej i większej uwagi na opłaty. Ale to dzięki nim prawdopodobnie dobijemy pod koniec roku do magicznej kwoty 10.000 zł wpływów z promocji bankowych w ciągu ponad 5 lat. I to tak bez większego spinania się i korzystania na siłę z wszystkiego.


Na sam koniec spis promocji bankowych, których jest ostatnio bardzo dużo. Wszystkie najciekawsze promocje, dzięki którym można dorobić kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset złotych miesięcznie zostały opisane u mnie na blogu w kategorii promocje bankowe tutaj:

<<<Spis najnowszych promocji bankowych>>>

Promocje bankowe podsumowanie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.