Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka w mBanku

produkt strukturyzowany stabilna 10-tka mbank

mBank to, oprócz Raiffeisen Polbanku oraz Idea Banku, bank, w którym regularnie pojawiają się lokaty i produkty strukturyzowane. Kolejnym takim produktem jest 6-letni Certyfikat Strukturyzowany Stabilna 10-tka z gwarantowanym zyskiem na koniec okresu trwania inwestycji w wysokości 10%. Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka może osiągnąć dwukrotnie wyższy zysk od gwarantowanego i będzie w ofercie mBanku do 27.07.2016 r.

Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka – najważniejsze cechy:

  • 6-letni okres inwestycji – od 01.08.2016 r. do 02.08.2022 r.
  • Ochrona kapitału – 110% w dniu wykupu.
  • Okres subskrypcji do 29.07.2016 r.
  • Minimalna kwota inwestycji – 5.000 zł.
  • Opłata subskrypcyjna – 1%.
  • Możliwość sprzedania na GPW.

Inwestycja w certyfikat strukturyzowany RCB – STABILNA 10-TKA, daje Inwestorowi możliwość uzyskania stopy zwrotu na poziomie maksymalnie 20% za okres 6 lat. W przypadku, gdy stopa zwrotu indeksu jest ujemna Inwestor w dniu wykupu otrzymuje zwrot w wysokości 110% zainwestowanego kapitału (wyłączając opłatę subskrypcyjną). 

Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka oparty jest na indeksie EURO STOXX® Select Dividend 30, który odzwierciedla wycenę spółek, o najwyższych stopach dywidendy z 12 krajów Europy. Start inwestycji Stabilna 10-tka nastąpi 01.08.2016 r. i wtedy też będzie pierwsza wycena indeksu, oraz jego kurs początkowy. Dzień ostatecznej wyceny indeksu będzie 29.07.2022 r. Wtedy ustalony zostanie kurs zamknięcia indeksu, który zostanie porównany do jego kursu początkowego oraz zostanie wyliczona stopa wzrostu indeksu EURO STOXX® Select Dividend 30.

Jeżeli wyliczona stopa wzrostu będzie zawierała się w przedziale <110% – 120%> to otrzymamy procent tego wzrostu, jeżeli stopa wzrostu będzie wyższa niż 120% to nasz zysk ograniczony jest do 20%. Jeżeli będzie niższa niż 110% to otrzymamy 110% zainwestowanego kapitału odejmując opłatę subskrypcyjną. Daje to oprocentowanie w wysokości 1,67% w skali roku. Uwzględniając opłatę subskrypcyjną odpowiednio 8,90% oraz 1,48%. I analogicznie maksymalny zysk może wynieść po 6 latach 18,80%, czyli 3,13% w skali roku. To stosunkowo mało, chociaż z drugiej strony Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka jest bardzo bezpieczny, o ile nie będziemy chcieli wycofać się przed czasem.

Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka – scenariusz pozytywny:

produkt strukturyzowany stabilna 10-tka mbank

Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka – scenariusz umiarkowany:

produkt strukturyzowany stabilna 10-tka mbank

Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-tka – scenariusz pesymistyczny:

produkt strukturyzowany stabilna 10-tka mbank

Najlepsze obecnie lokaty długoterminowe dają oprocentowanie w wysokości 2,75% – 3% w skali roku. Szczerze mówiąc to niewiele mniej w porównaniu do Stabilnej 10-tki. Ale z drugiej strony Produkt Strukturyzowany Stabilna 10-ta to zachęta do długoterminowej inwestycji. Jako jeden z nielicznych produktów oferuje gwarantowany zysk, i to stosunkowo spory w porównaniu do innych podobnych produktów. Tylko jak już wcześniej pisałem jakoś nie lubimy długoterminowych inwestycji. Zainteresowani mogą nabyć Stabilną 1-tkę poprzez usługę maklerską w mBanku.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.