Lokata Kapitał dla Dziecka w PKO BP

lokata kapitał dla Dziecka w PKO BP

Witam. Prześwietliłem już na swojej stronie kilka długoterminowych „Programów Budowania Kapitału” w PKO BP. Pierwsza pojawiła się Lokata Kapitał na Marzenia, później Lokata na Emeryturę, a w lutym Lokata Kapitał na Własny Kąt. Przy okazji wprowadzenia Programu Rodzina 500 plus w PKO BP pojawiła Lokata Kapitał dla Dziecka, czyli kolejny „Program Budowania Kapitału”. Wymienione lokaty to bardzo dobry pomysł na długoterminowe oszczędzanie tylko jak zwykle w przypadku depozytów w PKO BP trochę szwankuje wykonanie.

Zyskujesz podwójnie. Regularnie gromadzisz środki na zabezpieczenie finansowe swoich dzieci, jednocześnie otrzymujesz atrakcyjne oprocentowanie oparte na stawce rynkowej WIBOR 3M. Dodatkowo wynagrodzimy Cię premią odsetkową za zgromadzenie wkładu o określonej wysokości.

Taki hasłem zachęca swoich klientów PKO BP. Lokata Kapitał dla Dziecka to program systematycznego oszczędzania, w ramach którego zobowiązujemy się do regularnych, miesięcznych wpłat określonych kwot pieniędzy. Oprocentowanie Lokaty Kapitał dla Dziecka składa się ze wskaźnika WIBOR 3M oraz ewentualnej premii odsetkowej. Lokata Kapitał dla Dziecka planowo trwa aż 180 miesięcy czyli 15 lat z zaznaczeniem, że odsetki dopisują się co 6 pełnych miesięcy.

Tym razem nie ma do wyboru żadnych wariantów czy programów. W każdym miesiącu można dokonać jednej wpłaty w wysokości od 100 zł do 500 zł. Można otworzyć maksymalnie 5 Lokat Kapitał dla Dziecka. Oprocentowanie Lokaty Kapitał dla Dziecka równe jest stawce WIBOR 3M – obecnie to 1,67%. Oprocentowanie te aktualizowane jest co 3 miesiące. Kapitalizacja odsetek następuje co 6 miesięcy a za regularne wpłaty na Lokatę Kapitał dla Dziecka można otrzymać premię odsetkową w wysokości 0,20%. Aby otrzymać premię odsetkową należy na koniec 6-miesięcznego podokresu uzbierać odpowiednią kwotę, czyli iloczyn 6-miesięcznych wpłat minimalnych. Jeżeli zadeklarujemy wpłaty po 100 zł to powinno to być co najmniej 600 zł.

lokata kapitał dla Dziecka w PKO BP promocja

Zerwanie Lokaty Kapitał dla Dziecka przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek od ostatniej kapitalizacji. Podobnie jak poprzednio Lokata Kapitał dla Dziecka to swego rodzaju konto oszczędnościowe w 6-miesięczną kapitalizacją odsetek. Aby otworzyć Lokatę Kapitał dla Dziecka należy posiadać w PKO BP rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (z wyłączeniem PKO Konta Dziecka, PKO Konta Pierwszego, Konta Inteligo oraz ROR Depozyt). Oferta dostępna jest tylko w placówkach PKO BP.

lokata kapitał dla Dziecka w PKO BP oferta

Jeżeli mam być szczery to Lokata Kapitał dla Dziecka to chyba najgorsza propozycja PKO BP z serii „Programów Budowania Kapitału”. Lepsze oprocentowanie można otrzymać opisanych poprzednio propozycjach PKO BP. Nie wspominając o innych standardowych lokatach na rynku. Choć Lokata Kapitał dla Dziecka jest najbardziej elastyczna – nie trzeba deklarować konkretnej kwoty – wystarczy minimalnie 100 zł. Oczywiście wpłacane środki mogą być przeznaczone na dowolny cel. „Dla dziecka” to oczywiscie tylko nazwa marketingowa.


Przy okazji PKO BP wprowadziło PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+ dla uczestników programu Rodzina 500+. Konto jest bezwarunkowo bezpłatne, darmowa jest też karta po wydaniu 200 zł miesięcznie. W innym przypadku kosztuje 1,90 zł. Bezpłatne są wypłaty w bankomatach sieci PKO BP (około 3.000 maszyn). Konto za Zero dla Rodziny 500+ przeznaczone jest dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Jeżeli w ciągu 3 kolejnych miesiąca nie zostaną odnotowane wpływy z programu to zaczną być pobierane standardowe opłaty tak jak w przypadku PKO Konto za Zero. Wniosek o takie konto można złożyć tutaj:

lokata kapitał dla Dziecka w PKO BP PKO Konto za Zero


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.