Lokata dla Aktywnych w Plus Banku – hit czy kit?

lokata dla aktywnych warunki plus bank

O Plus Banku jest ostatnio bardzo głośno. Nie tak dawno wyszło na jaw, że z systemu Plus Banku wyciekło dużo danych osobowych klientów. Bank utrzymuje, że pieniądze klientów są bezpieczne, ale o danych osobowych już nic nie wspomina. O całej sprawie więcej pisałem tutaj. Od pewnego czasu w Plus Banku dostępna jest 12-miesięczna Lokata dla Aktywnych, dzięki której z jednej strony możemy otrzymać 54 zł odsetek, a z drugiej strony dodatkowo opaskę SonySmartBand SWR10. Na pierwszy rzut oka oferta bardzo atrakcyjna. Ale czy na pewno? Prześwietlam.

Aby założyć Lokatę dla Aktywnych należy zainwestować dokładnie 11.111 zł na 12 miesięcy. Minusem jest oprocentowanie – 0,60%. Po roku otrzymamy odsetki w wysokości 54 zł, a wcześniej opaskę SonySmartBand wycenioną przez Plus Bank na 299 zł (koszt na allegro od 100 zł do 250 zł). Opaska zostanie wysłana po 14 dniach od momentu założenia Lokaty dla Aktywnych. Lokata dla Aktywnych dostępna jest tylko dla klientów posiadających w Plus Banku konto osobiste, przy czym jeden klient może założyć dowolną ilość Lokat dla Aktywnych i otrzymać odpowiednią dowolną ilość opasek SonySmartBand.

lokata dla aktywnych plus bank

Jeżeli zerwiemy Lokatę dla Aktywnych przed terminem zapadalności Plus Bank odliczy od kapitału 299 zł. Dodając naliczone odsetki do wartości nagrody otrzymamy oprocentowanie około 3,93%. Sporo. Ale już biorąc pod uwagę cenę z portali – np. 129 zł – oprocentowanie Lokaty dla Aktywnych wyniesie około 2,05%. To już o wiele mniej atrakcyjna stawka, o 0,75% mniej niż w przypadku najlepszej lokaty długoterminowej – Lokaty Stabilnej w Idea Banku. 12-miesięczna Lokata Mobilna w Plus Banku oprocentowana jest na 2,70%.

Jak jest więc sens zakładania Lokaty dla Aktywnych? Dla mnie żaden. Właścicielem Plus Banku jest Zygmunt Solorz-Żak, tak jak jest też właścicielem sieci komórkowej Plus. Obie firmy mocno współpracują. Tylko o ile kredytowanie telefonu poprzez płacenie wyższego abonamentu rozumiem to do lokat ta zasada kompletnie nie pasuje. Można po prostu ulokować na dobrze oprocentowanej lokacie trochę mniej a opaskę czy inną rzecz można kupić sobie od razu. Miło, że Plus Bank daje wybór ale liczę na lepsze prezenty. O pozostałej, dosyć dobrej ofercie Plus Banku można poczytać tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.