Smart lokaty oraz BIZ Lokaty – zmiana oprocentowania

smart lokaty

Przez długi czas na portalu www.smartlokaty.pl można było otworzyć wysoko oprocentowane krótkoterminowe lokaty bez konieczności wpłacania nowych środków oraz otwierania konta. Niestety począwszy od początku grudnia oprocentowanie Smart Lokat oraz Lokat BIZ PRO w pokrewnym BIZ Banku zostało znacznie obniżone. Oferta straciła bardzo mocno na swojej atrakcyjności. Zmieniło się także nieznacznie oprocentowanie dostępnych jedynie dla nowych klientów Smart Lokat na powitanie.

<<<Aktualna oferta depozytowa w Banku Smart oraz BIZ Banku>>>

Obecne oprocentowanie wybranych Smart Lokat:

  • 2-miesięczna Smart Lokata z oprocentowaniem 3%, od 04.02.2015 r. oprocentowanie 2,80%.
  • 3-miesięczna Smart Lokata z oprocentowaniem 3%, od 04.02.2015 r. oprocentowanie 2,90%.
  • 4-miesięczna Smart Lokata z oprocentowaniem 3,20%, od 04.02.2015 r. oprocentowanie 2,90%.
  • 6-miesięczna Smart Lokata z oprocentowaniem 3,20%, od 04.02.2015 r. oprocentowanie 2,90%.

Pozostałe lokaty na 9, 12 i 24 miesiące oprocentowane są jedynie na 2,50%. Zakładając Lokaty BIZ Pro w BIZ Banku z kontem osobistym lub oszczędnościowym można zyskać oprocentowanie podwyższone o 0,10%. Można także założyć Smart Lokaty Wibor Plus na 12, 24 i 36 miesięcy z oprocentowaniem zależnym od kształtowania się wskaźnika WIBOR 6M, czyli obecnie odpowiednio 3,06%, 3,16% oraz 3,26%. W przypadku Lokat Wibor Plus oprocentowanie zmienia się co kwartał.

Nadal w ofercie dostępna jest Smart Lokata na powitanie w 3 wariantach:

  • Na 1 miesiąc z oprocentowaniem 4,40%.
  • Na 2 miesiące z oprocentowaniem 4,20%.
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 4%.

Czyli zostało podwyższone oprocentowanie 1-miesięcznej Smart Lokaty na powitanie, ale za to zostało obniżone oprocentowanie 3-miesięcznej lokaty. Smart Lokata na powitanie to nadal korzystna oferta, ale należy pamiętać, że oferta dostępna jest jedynie dla tych klientów, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie posiadali w BIZ Banku lokat. Dodatkowo maksymalna kwota Smart Lokaty na powitanie to jedynie 10.000 zł.

Nie zmieniło się jedynie oprocentowanie konta oszczędnościowego Smart Procent w Banku Smart. Nadal obowiązuje stawka 4% do kwoty 50.000 zł oraz 3% ponad tę kwotę. Niestety oprocentowanie Smart Lokat oraz Lokat BIZ PRO jest już jedynie solidne. Bez trudu można znaleźć lepiej oprocentowane lokaty w BNP Paribas Banku, BOŚ Banku, Idea Banku, BGŻ Optimie czy Getin Online. A kiedyś to FM Bank (właściciel BIZ Banku, Banku Smart i portalu smartlokaty) był liderem proponującym najwyższe oprocentowanie na lokatach. Niestety podobnie jak w przypadku Meritum Banku jest to już czas przeszły. Na szczęście na rynku nie brakuje dobrych propozycji.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

3 Komentarze

  1. Normalnie przewidywałem że coś z tymi lokatami się zmieni bo to aż za piękne by było prawdziwe. Szkoda bo była to jedna z lepszych ofert wśród lokat terminowych. Mam tylko nadzieję że Smart bank nie pójdzie tą drogą w przypadku konta które oferuje i nie wprowadzi np. jakichś dodatkowych opłat (których co raz więcej w ofertach bankowych) bo to już będzie trochę strzał w kolano.

  2. no i ja się zastanawiam jak to będzie za jakiś czas, te oferty coraz gorzej wyglądają, stają się mniej opłacalne no ale ludzie jakoś jeszcze korzystają więc pewnie i tak będą mieć klientów ;p pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.