Lokata strukturyzowana Eurozłoty 4M na 6% w Raiffeisen Polbanku

eurozłoty 4M

W Raiffieisen Polbanku pojawiła się nietypowa, bo krótkoterminowa 4-miesięczna lokata inwestycyjna Eurozłoty 4M. Lokata inwestycyjna Eurozłoty 4M oparta jest na kursie EUR/PLN i daje szansę na 6% premię w skali roku przy 100% gwarancji ochrony kapitału. W ofercie Raiffeisen Polbanku nadal znajduje się także Pakiet Perfekcyjny Duet, czyli połączenie 3-miesięcznej lokaty na 9% z drugą edycją ubezpieczenia strukturyzowanego Medycyna Przyszłości.

Lokata strukturyzowana Eurozłoty 4M – podstawowe cechy:

  • Minimalna kwota lokaty – 5.000 zł.
  • 4-miesięczny termin inwestycji.
  • Oferta ważna do 30.10.2014 r.
  • Okres trwania lokaty: 31.10.2014 r. – 27.02.2015 r.
  • Brak opłaty wstępnej.
  • Środki w okresie subskrypcji oprocentowane na 2,40%
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
  • Prowizja za zerwanie – maksymalnie 1,70% – maleje proporcjonalnie z każdym dniem trwania lokaty strukturyzowanej.
  • Od odsetek pobierany jest podatek dochodowy.

Lokata inwestycyjna Eurozłoty 4M składa się z dwóch części: bezpiecznej, która odpowiedzialna jest za zapewnienie 100% gwarancji zainwestowanego kapitału na koniec okresu trwania lokaty oraz inwestycyjnej, która daje szansę na 6% premię w przypadku realizacji określonej strategi.

Strategia Eurozłoty 4M zakłada stabilizację kursu EUR/PLN publikowanego przez serwis ekonomiczny REUTERS. Start Eurozłotego 4M nastąpi 31.10.2014 i wtedy też zostanie ustalony kurs początkowy oraz przedział, w którym powinien znajdować się kurs EUR/PLN, aby została naliczona nam premia. Będzie to przedział o szerokości minimalnie 16 gr, co najmniej 8 groszy powyżej kurs początkowego oraz co najmniej 7 groszy poniżej kurs początkowego. Ostatecznie przedział wahań zostanie ustalony w momencie startu Eurozłotego 4M.

Jeżeli w okresie trwania lokaty inwestycyjnej kurs EUR/PLN ani razy nie osiągnie wyznaczonego przedziału zostanie naliczona nam premia w wysokości 6% w skali roku (2% za 4 miesiące). Jednak jeżeli przedział ten zostanie osiągnięty oprocentowanie inwestycji wyniesie 0%. Propozycja wydaje się być atrakcyjna, szczególnie na krótki okres trwania i dopuszczalny, dosyć szeroki przedział wahań kursu. Z reguły takie lokaty inwestycyjne są na minimum 12 czy 18 miesięcy. Także potencjalny zysk 6% w skali roku, szczególnie po obniżeniu stóp procentowych jest dosyć atrakcyjny. Co nie znaczy, że Eurozłoty 4M zakończy się takim wynikiem. Jak zwykle decyzja należy do nas.

Zainteresowanych pozostałą ofertą Raiffeisen Polbanku zachęcam do zapoznania się propozycją Konta Wygodnego z premią za przelew wynagrodzenia i zakupy, zaktualizowaną ofertą R- lokat oraz wspomnianym na początku Pakietem Perfekcyjny Duet.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.