Parki w Warszawie 73/80 – Park Czesława Szczubełka

Cześć. Witam w kolejnym cyklu pt. Parki w Warszawie. W nawiązaniu do wyjaśnień zawartych w tym wpisie (na dole) kontynuuję swój cykl zwiedzania warszawskich parków i ogrodów. Ostatnim parkiem w tym ładnym dniu końcówki września stał się kolejny park znajdujący się w dzielnicy Mokotów – Park Czesława Szczubełka.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie vel Tata na pełen etat.


Park Czesława Szczubełka to niewielki, lecz klimatyczny park, który powstał przed wojną w sąsiedztwie jednego z obronnych fortów. Pamiątką po nim w Parku Czesława Szczubełka jest zbiornik wodny – fosa otaczająca trzy części parku, która nadaje też specyficzny klimat w tym miejscu. Oprócz ograniczenia fosą Park Czesława Szczubełka jest też całkowicie ogrodzony, chociaż tak de facto tylko z jednej strony. Znajdziemy tutaj głaz upamiętniający żołnierzy AK, plac zabaw oraz siłownię plenerową. Bardzo blisko Park Czesława Szczubełka stoi ładna replika kolejki nawiązująca do znajdującego się tutaj kiedyś fortu.

W Parku Czesława Szczubełka roślinność jest z jednej strony okazała a z drugiej strony zróżnicowana. Widok na fosę i brzeg jest bardzo przyjemny. Znajdziemy tutaj także dosyć duża reprezentację drzew iglastych w porównaniu do innych parków w Warszawie. Alejki – głównie asfaltowe – są już delikatnie piszą zużyte ale jakoś sobie poradziłem. Da się też ominąć znajdujące się mniej więcej w połowie Parku Czesława Szczubełka schody. Są też nowe nasadzenia i ładne kompozycje krzewów. W mniej więcej 20 minut zaliczyłem wszystkie alejki (i toaletę typu toi-toi), nakarmiłem córkę i poszedłem na pobliski autobus do metra. Poniżej zdjęcia z tego klimatycznego parku.

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 15 wybranych zdjęć a całość – 34 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/PsjAKKrHxWeqjcaM8).


Główny spis parków tutaj. Wychodzę poza tę listę więc parków i ogrodów będzie więcej jak napisałem w wyjaśnieniu.

Więcej o warszawskich parkach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy tutaj.

Wyjaśnienie pomysłu, jak i ile parków zamierzam zwiedzić itp. we wpisie na samym dole tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.