Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,50% – 7 edycja

Alior Bank po prawie miesięcznej przerwie postanowił powalczyć o nowe depozyty oferując promocję dotyczącą nowych środków na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Kilka dni temu została odświeżona akcja, dzięki której można a założyć i/lub wpłacić nowe środki na Konto Mocno Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 100.000 zł na okres 3 miesięcy od daty wpłaty nowych środków. Tym razem oprocentowanie jest o 0,20% mniejsze niż w ramach poprzedniej edycji promocji. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania w Alior Banku obliczony na dzień 08.05.2019 r. Nowa akcja trwa do 25.06.2019 r. Oprocentowanie nadwyżki i standardowe to 0,89%.

Konto Mocne Oszczędnościowe można otworzyć nadal bez konieczności otwierania w Alior Banku konta osobistego. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo bezpłatne.  Standardowo bezpłatny jest też jeden przelew i wypłata gotówkowa w miesiącu kalendarzowym (kolejny kosztuje 10 zł) oraz wszystkie przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Oprocentowanie standardowe oraz te dla nadwyżki ponad 100.000 zł nie jest niestety warte uwagi. Obliczane jest według wzoru WIBID 1M – 0,55%, obecnie to nieduża stawka – 0,89% – jest kilka lepszych ofert. O zakwalifikowaniu wpłaconych pieniędzy na promocyjny procent Alior Bank informuje w formie sms-a w dniu następnym po ich wpłacie.


Z ofertami pozostałych kont oszczędnościowych można zapoznać się w moim rankingu kont oszczędnościowych i pod kategorią konta oszczędnościowe. Konto Mocno Oszczędnościowe można założyć  poprzez przelew weryfikacyjny, wideo-rozmowę lub za pośrednictwem kuriera, więc nie ma konieczności poszukiwania oddziału Alior Banku.


W Alior Banku można także założyć „zwykłe” Konto Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem. Ale z aktywną Korzyścią można podnieść te oprocentowanie do stawki 3% do kwoty 20.000 zł. A tabela oprocentowania jeszcze zawiera Lokatę dla Nowego Klienta na 100 dni z oprocentowaniem 3% do kwoty 50.000 zł. Lokata ta dostępna jest przez 14 dni od daty otwarcia konta osobistego w Alior Banku. Oprocentowanie Lokat na Nowe Środki wynosi od 1,80% do 2,10% w zależności od okresu. Szczegóły w moim rankingu lokat krótkoterminowych i rankingu lokat długoterminowych.


Regulamin Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.