Lokata na Nowe Środki Plus do 3,50% i Lokata NR 1 do 3,10% w Idea Banku

W dniu wczorajszym i w dniu dzisiejszym zmieniła się oferta depozytowa Idea Banku – jednego wśród liderów jeżeli chodzi o oprocentowanie lokat. Do tej pory najwyższe oprocentowanie można było uzyskać na krótkoterminowych lokatach promocyjnych w Idea Banku. Teraz bank ten postanowił zmienić taktykę i podwyższy oprocentowanie lokat, szczególnie dla terminów 6- i 12-miesięcznych. M.in. podwyższone zostało oprocentowanie Lokaty na Nowe Środku Plus do 3,50% oraz Lokaty NR 1 do 3,10%. To podwyżki o 0,20% – 0,30% w porównaniu do poprzedniej oferty. W przypadku Lokaty na Nowe Środku Plus zniknęła także możliwość wcześniejszego zerwania z zachowaniem odsetek. Nowa oferta ważna jest jak zwykle do odwołania.

Lokata na Nowe Środki Plus:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,20%.
  • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 3,40%.
  • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 3,50%.
  • Dla nowych środków.
  • Tylko dla posiadaczy kont osobistych w Idea Banku.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Zerwanie przed terminem powoduje utratę naliczonych odsetek
  • Dostępna wyłącznie w bankowości internetowej Idea Banku.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania zgromadzony w Idea Banku oraz Lion’s Banku obliczony na dzień 20-go każdego miesiąca. Do otwarcia tych lokat potrzebne jest konto osobiste – Konto Idealne – jest one bezwarunkowo bezpłatne więc nie jest to problem. Dla dotychczasowych klientów Idea Bank oferuje także Konta Idealnie Proste z oprocentowaniem 3,20% do kwoty 60.000 zł o których pisałem tutaj. Dla klientów bez konta osobistego i bez nowych środków Idea Bank oferuje Lokatę Beztroską oraz Lokaty NR 1. Dostępne lokaty to:

  • 3-miesięczna Lokata Beztroska – z możliwością zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek, dostępna dla wszystkich z oprocentowaniem 2,30%, dostępna dla wszystkich.
  • 1-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,70%, 3-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 3%, 6-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 3%, 12-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 3,10%, 24-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,20%, Lokaty NR 1 są dostępne dla wszystkich.

Te lokaty można założyć bez konieczności posiadania w Idea Banku konta osobistego. Konieczny jest za to dostęp do bankowości internetowej co nie jest wielki problemem. Dla wszystkich lokat ograniczenie to 1 mln zł. Jak widać im dłużej, tym oprocentowanie lepsze – z reguły było odwrotnie. Korzystniejsza alternatywa to jedynie Konto Oszczędnościowe w Getin Banku na 3,40% – szczegóły tutaj.


Standardowo całkowicie nowych klientów Idea Banku zamierzających rozpocząć współpracę z Idea Bankiem zachęcam do założenia najpierw zmienionej Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 20.000 zł tutaj:

Lokata na Nowe


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.