Ponownie Lokata Wielki Procent na 3,20% oraz Konto Zośka PRO na 3%* Idea Banku

Ponownie Lokata Wielki Procent na 3,20% oraz Konto Zośka PRO na 3%* Idea Banku

Idea Bank pod koniec miesiąca ostro powalczył o nowe depozyty proponując stawkę nawet 3,50% na krótkoterminowych lokatach. Lokaciarskie Eldorado skończyło się mniej więcej tydzień temu. Ale widocznie Idea Bank znowu głodny jest gotówki, bo w dniu wczorajszym pojawiła się Lokata Wielki Procent oraz Lokata Wielki Procent Plus (czyli z kontem osobistym) z oprocentowaniem 3,20% na 35 dni. Stawka powyżej 3% to absolutna rewelacja, dodatkowo nie ma różnicy dla posiadaczy i nie-posiadaczy kont osobistych. Oczywiście jak to bywa w przypadku Lokat Wielki Procent Plus nie ma obowiązku wpłaty nowych środków. Oferta ważna jest do odwołania, może zniknąć choćby za chwilę, ale może też pojawić się coś lepszego. Z Idea Bankiem nigdy nic nie wiadomo. Podwyższone zostało także oprocentowanie konta oszczędnościowego Zośka PRO.

Lokata Wielki Procent Plus w Idea Banku:
  • Na 35 dni z oprocentowaniem 3,20%.
  • W przypadku Lokaty Wielki Procent Plus środki wracają na konto osobiste.
  • W przypadku Lokaty Wielki Procent lokata odnawia się na bardzo słabym oprocentowaniu.
  • Dostępna tylko na stronie internetowej, bankowości internetowej oraz mobilnej.
  • 2 dni na wpłatę środków w przypadku otwierania bez konta osobistego.
  • Zerwania Lokaty Wielki Procent (Plus) powoduje utratę odsetek.

Stawka 3,20% znowu bije konkurencję choć okres trwania nie jest zbyt długi. Dodatkowo niedawno Idea Bank podwyższył oprocentowanie swojego najlepszego konta oszczędnościowego – Konta Zośka PRO do kwoty 3%. W przypadku Konta Oszczędnościowego Zośka PRO oprocentowanie w wysokości 3% nalicza jest dla środków znajdujących się na Koncie Zośka PRO o wartości 10 razy większej niż saldo na Koncie Idealnym. Czyli tak naprawdę 1/10 swoich oszczędności trzeba trzymać na nieoprocentowanym Koncie Idealnym. Sprawia to, że oprocentowanie realne Konta Zośka PRO wynosi 2,70%. To bardzo dobre oprocentowanie choć nie tyle co w reklamie informującej o oprocentowaniu konta. Oprocentowanie standardowe to raptem 1,85% naliczane w przypadku nie posiadania Konta Idealnego lub przekroczenia 10-krotności salda konta osobistego. Co ważne – brak jest ograniczenia kwotowego.

Ponownie Lokata Wielki Procent na 3,20% oraz Konto Zośka PRO na 3%* Idea Banku


Standardowo (całkowicie) nowych klientów Idea Banku zachęcam do założenia najpierw Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł tutaj:

Ponownie Lokata Wielki Procent na 3,20% oraz Konto Zośka PRO na 3%* Idea Banku

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.