Ranking lokat krótkoterminowych marzec 2018

Witam. Minęło kilka dni marca więc na mojej stronie (z lekkim opóźnieniem) pojawia się ranking lokat krótkoterminowych marzec 2018. Kolejny raz publikuję już zestawienie najlepszych lokat krótkoterminowych z okresem zapadalności mniejszym niż 1 rok. Niezmiennie w moim rankingu króluje Idea Bank ze swoimi Lokatami na Nowe Środki z oprocentowaniem do 3%, za nim plasuje się standardowo Nest Bank także z Lokatami Nowe Środki. Później długo nic i dopiero Toyota Bank z oprocentowaniem 2,50% na Lokacie Sprint. Standardowo zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych marzec 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie pojawiła się pod koniec poprzedniego miesiąca (ani teraz) żadna promocyjna lokata w Idea Banku (typu Tylko Teraz lub Wielki Procent). Widocznie wystarczają Lokaty na Nowe Środki. Zmiany zmiany zaszły np. w Banku Millennium oraz mBanku, ale oprocentowanie jest niższe niż 2%. Na szczęście nadal jest kilka dobrych propozycji z oprocentowaniem powyżej 2,50%.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 10.03 – Aktualizacja oprocentowania o lokaty w Idea Banku (Skarbonki Plus) oraz Nest Banku (spadki oprocentowania).

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.