Ranking lokat krótkoterminowych luty 2018

Witam. Jest początek lutego więc na mojej stronie pojawia się najnowszy ranking lokat krótkoterminowych luty 2017. Publikuję zestawienie najlepszych dostępnie obecnie lokat krótkoterminowych do okresu 1 roku, z wyłączeniem promocyjnych lokat tylko dla nowych klientów. Na początku lutego dominuje Idea Bank, który na Lokatach na Nowe Środki Plus i Lokatach Wielki Procent Plus jako jedyny proponuje stawkę 3%, a na lokatach bez konta 2,55%. Za Idea Bankiem jest dopiero Toyota Bank z nową Lokatą Sprint (w promocji z premią 140 zł lub 70 zł – szczegóły tutaj). Jak zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych luty 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Promocyjne lokaty zniknęły z oferty BGŻ Optimy i mBanku. Oprocentowanie spadło także w Toyota Banku, pierwszy czas od dłuższego czasu. Ale pojawiła się nowa Lokata Sprint na 2,50% w dobrej, choć mieszanej promocji. Zniknęła także Lokata Styczniowa Plus z Idea Banku, a w jej miejsce nie pojawiło się wersja lutowa, jak to było poprzednio. Poza tym brak jest znaczących zmian. Króluje jak zwykle Idea Bank.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 02.02 – Zniknęły już Lokaty Wielki Procent a w ich miejsce pojawiły się Lokaty Skarbonki, o wiele słabiej oprocentowane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.