Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2018

Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2018

Witam. Upłynęło kilka dni Nowego Roku więc najwyższa pora na ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2018. Jak praktycznie co miesiąc przeanalizowałem oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych z oprocentowaniem krótszym niż 1 rok. W styczniu jest jedna okazja na założenie lokaty na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem 3% – w Idea Banku. Długo za ofertą Idea Banku nie ma nic, a kolejne oprocentowaniem w innych bankach to najwyżej 2,30%. Niestety inne banki nie walczą za bardzo o nasze depozyty. Standardowo zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Do wielu zmian nie zaszło na początku roku. Zniknęła lokata na nowe środki w BGŻ Optimie, trochę spadło oprocentowanie w Raiffeisen Polbanku i mBanku. Jak zwykle przemodelowana została oferta lokat w Idea Banku. Żadnej jaskółki także nie czynni Lokata na nowe środki w PKO BP z oprocentowaniem raptem 1,50%.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


 Zmiany:

  • 14.01 – Uaktualnienie oprocentowania Nest Lokat, Lokat Kolekcjonerskich i Lokaty Noworocznej (w Nest Banku, BGŻ Optimie oraz mBanku).
  • 21.01 – Uaktualnienie o oprocentowanie lokat w Idea Banku (spadek oprocentowania na Lokatach Styczniowych Plus).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.