Nowa Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku na 2,55%

Lokata na Nowe Środki Plus

Idea Bank kontynuuje swoją próbę zachęcenia posiadaczy lokat do szerszej współpracy i założenia kont osobistych. W dniu dzisiejszym pojawiła się nowa Lokata na Nowe Środki Plus w opcji na 1, 2, 3, 4 i 5 miesięcy z oprocentowaniem od 2,20% do nawet 2,55%. Stawka 2,55% dla 5 miesięcy to rewelacja – podobną ofertę ma tylko niszowy Inbank. Plus w nazwie lokaty oznacza obowiązek posiadania konta osobistego, a sama nazwa lokaty mówi o nowych środkach*. Nowe środki to po prostu nadwyżka ponad stan posiadania obliczony koniec 20-tego dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc, w którym wpłyną środki na Lokatę na Nowe Środki Plus. Pod uwagę bierze się wszystkie lokaty, rachunki, a nawet lokaty strukturyzowana w Idea Banku, a także Lion’s Banku*. Oferta ważna jest jak zwykle do odwołania.

Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku:
 • Na 1 miesiąc z oprocentowaniem 2,20%.
 • Na 2 miesiące z oprocentowaniem 2,25%.
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,40%.
 • Na 4 miesiące z oprocentowaniem 2,50%.
 • Na 5 miesięcy z oprocentowaniem 2,55%.
 • Od kwoty 500 zł do 1.000.000 zł.
 • Tylko dla nowych środków.
 • Dla posiadaczy konta osobistego.

W chwili zakładania Lokaty na Nowe Środki Plus „nowe” pieniądze powinny znajdować się na rachunku. Gdy wpłacone pieniądze na Lokatę na Nowe Środki nie spełnią warunków nowych środków to oprocentowanie zostanie obniżone do 0,50%. Nadal można założyć Lokatę na Nowe Środki bez „Plusa” czyli bez konta osobistego ale z oprocentowaniem mniejszym o od 0,20% do 0,30% w zależności od terminu. Zmodyfikowana została także oferta Lokaty NR 1 – teraz także jest wersja Plus i „bez Plusa”.

Lokata na Nowe Środki  w Idea Banku:
 • Na 1 miesiąc z oprocentowaniem 2%.
 • Na 2 miesiące z oprocentowaniem 2,05%.
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,10%.
 • Na 4 miesiące z oprocentowaniem 2,10%.
 • Na 5 miesięcy z oprocentowaniem 2,30%.
 • Od kwoty 500 zł do 1.000.000 zł.
 • Tylko dla nowych środków.
 • Bez obowiązku posiadania konta osobistego.
 • Odnawia się na bardzo słabym oprocentowaniu.

Standardowo (całkowicie) nowych klientów Idea Banku zachęcam do założenia najpierw Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł tutaj:

Lokata na Nowe Środki Plus
Lub Lokaty Happy Pro na 3 miesiące z oprocentowaniem 3% do kwoty 25.000 zł tutaj:
Lokata na Nowe Środki Plus

* W momencie składania wniosku o założenie Lokaty, na Rachunku powinny zostać zapewnione środki, co najmniej w wysokości wskazanej we wniosku o założenie Lokaty. W pozostałych przypadkach Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS oprocentowana jest przez cały Okres Umowny w całości według stawki 0,50% w skali roku. Za Nowe środki uważa się środki pieniężne Klienta stanowiące nadwyżkę ustaloną według łącznego salda środków zgromadzonych w Banku przez Klienta ponad: i) wszystkie środki pieniężne w złotych polskich Klienta zgromadzone w Banku, w tym w Idea Banku S.A. oddział Lion’s Bank w Warszawie na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS na Rachunkach Oszczędnościowo-Rozliczeniowych (w tym również środków objętych Promocją HAPPY LIFE i Promocją PROUD LION), Rachunkach Oszczędnościowych, Rachunkach Terminowych Lokat Oszczędnościowych, Rachunkach Lokat Strukturyzowanych oraz rachunkach przeznaczonych do gromadzenia kwot przeznaczonych na otwarcie Lokat Strukturyzowanych, a także innych rachunkach prowadzonych przez Bank (w tym rachunkach technicznych Banku) na których ulokowane są środki pieniężne w złotych polskich Posiadacza Rachunku; ii) środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat POWER, Lokat NA NOWE ŚRODKI, NA NOWE ŚRODKI PLUS i Lokat DESIRE oprocentowanych według wyższej stawki, wcześniej otwartych i opłaconych w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zostaje opłacona dana Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS; iii) środki pieniężne zgromadzone na rachunkach Lokat NA NOWE ŚRODKI, NA NOWE ŚRODKI PLUS i Lokat DESIRE oprocentowanych według wyższej stawki, otwartych i opłaconych tego samego dnia, w którym zostaje opłacona dana Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS, jeżeli Wnioski o otwarcie tych Lokat NA NOWE ŚRODKI, NA NOWE ŚRODKI PLUS lub Lokat DESIRE były złożone wcześniej niż Wniosek o otwarcie danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS. 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Fabian napisał(a):

  Od początku b.r. znacznie lepiej niż na lokatach można wyjść na funduszach pieniężnych. Moje środki zabrane wiosną z Idei (ponieważ z każdą ofertą obniżała stawki), od 8 marca do dziś dały zysk w funduszu ‚Unikorona Pieniężny’ dokładnie 2,29% (czyli ponad 4% w skali rocznej). Nie namawiam, bo eldorado zawsze może się skończyć, ale wydaje się, że dopóki złoty mocny i finanse państwa w dobrym stanie może to jeszcze potrwać.

 2. Kapitalka.pl napisał(a):

  Bardzo korzystna oferta. Myślę czy się nie zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.