Konto firmowe – kilka dobrych promocji bankowych i nawet kilkaset złotych premii miesięcznie

dobre konto firmowe

Witam. Rzadko opisuję promocje bankowe skierowane do klientów prowadzących działalność gospodarczą. Konto firmowe to nie to samo co konto osobiste. Nie wystarczy zmiana tylko u pracodawcy. Konto firmowe ostaje najczęściej z przedsiębiorcą na długie lata – jego numer kontrahenci, klienci, dostawcy. Dlatego decyzja o zmianie banku, i tym samy konta firmowego, nie przychodzi łatwo. Dzisiaj opisuję kilka najlepszych obecnie promocji bankowych skierowanych do klientów prowadzących działalność gospodarczą. To, że konto firmowe jest mało mobilne to nie znaczy, że nie można ich mieć kilku i korzystać z dostępnych promocji bankowych, zarabiając dodatkowo nawet kilkaset złotych w ciągu kilku miesięcy. Tak naprawdę niewiele trzeba zrobić, aby otrzymać dodatkowo premie.


BIZnest Konto w Nest Banku z kartą podarunkową na 300 zł Orlen. Nest Bank to jeden z nielicznych, jak nie jedyny bank, który oferuje całkowicie darmowe konto firmowe. Od ponad dwóch tygodni trwa promocja BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu, w ramach której osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą otrzymać kartę podarunkową o wartości 300 zł do wykorzystania na stacjach paliw Orlen i Bliska. Właściwie można otrzymać na początek 150 zł na karcie za założenie konta firmowego Biznest Konta, zalogowania się do bankowości internetowej w ciągu 30 dni, płatności zaliczki podatku dochodowego do US oraz zapewnienie wpływu na nowe otwarte konto w wysokości minimum 1.000 zł do końca następnego miesiące po miesiącu otwarcia konta. Za spełnienie tych prostych warunków Nest Bank wyśle pocztą kartę podarunkową o wartości 150 zł.

Dodatkowo można otrzymać jeszcze 3 x 50 zł za płatności zaliczki na PIT oraz wpływy na konto firmowe w wysokości co najmniej 1.000 zł w ciągu następnych 3 miesięcy. Nest Bank będzie doładuję wysłaną już kartą kwotę 50 zł po każdym miesiącu spełnienia warunków. Karta zostanie wysłana w ciągu 14 dni, po upływie miesiąca spełnienia warunków. Zasilenia karty odbędą się na takich samych zasadach. Promocja trwa do 30.04.2017 r. lub do wyczerpania puli 500 sztuk kart podarunkowych i skierowana jest do całkowicie nowych klientów firmowych dla danego numeru NIP. BIZnest Konto to całkowicie darmowe konto – bez opłaty miesięcznej, opłaty za kartę, za wypłaty z bankomatów krajowych, przelewy internetowe, SEPA oraz wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet. Wszystkich zainteresowanych promocją Nest Banku zapraszam tutaj:

dobre konto firmowe


Konto Direct dla Firm w ING Banku Śląskim z premią 200 zł. Kolejnym bankiem, który chce pozyskać nowych klientów firmowych w zamian za kilkaset złotych jest ING Bank Ślaski. Zasady są bardzo podobne jak w promocji skierowanej do klientów indywidualnych. W ramach promocji 200 zł za otwarcie Konta i przelew na ZUS osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą otrzymać 200 zł premii. Jedyne co trzeba zrobić to do 15.04.2017 r. złożyć wniosek internetowy o otworzenie Konta Direct dla Firm z kartą debetową oraz bankowością internetową, a do 15.06.2017 r. po otrzymaniu wiadomości w bankowości internetowej zapisać się do promocji oraz wykonać jeden przelew na ZUS.

Premia w wysokości 200 zł zostanie wypłacona do 30.06.2017 r. pod warunkiem posiadania aktywnej karty debetowej. Promocja skierowana jest do nowych klientów firmowych ING, którzy od 01.12.2015 r. nie byli posiadaczami Konta z Lwem: Direct, Zysk, Zysk+, Direct dla Firm. Konto dla Firm w ING Banku Śląskim kosztuje 9 zł miesięcznie. Opłata ta nie jest pobierana gdy w poprzednim miesiącu został wykonany przelew na ZUS czy US lub na konto firmowe wpłynie co najmniej 2.000 zł. Przelewy są darmowe pod warunkiem spełnienia poprzednich warunków (inaczej 0,90 zł za przelew). Opłata za kartę to 7 zł – nie jest ona pobierana po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Wszystkich zainteresowanych promocją ING zapraszam tutaj:

dobre konto firmowe


Konto Firma to Ja w Idea Banku z premią do 600 zł. Kolejny bank, który zachęca nowych, potencjalnych klientów do siebie jest Idea Bank. Promocja Premiowanie za bankowanie trwa już właściwie od bardzo długiego czasu. W skrócie aktywni klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Idea Banku mogą otrzymać do 50 zł premii miesięcznie, do 600 zł rocznie. Nie trzeba być nowym klientem ale są pewne ograniczenia. Promocja trwa do odwołania. Należy w systemie Idea Cloud aktywować promocję Premiowanie za bankowanie. Premia przyznawana jest za kilka czynności:

 • Utrzymywanie średniego miesięcznego salda:
  • Od 5.000 zł do 10.000 zł – 10 zł.
  • Od 10.000 zł do 15.000 zł – 20 zł.
  • Od 15.000 zł do 30.000 zł – 30 zł.
  • Powyżej 30.000 zł – 40 zł.
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie w kwocie nie niższej niż 1.000 zł – każdorazowo 20 zł.
 • Przelew do ZUS lub US – za pierwszy przelew 30 zł.
 • Wystawienie i opłacenie faktury za pomocą bankowości internetowej – za każdą wystawioną i opłaconą fakturę w kwocie nie niższej niż 100 zł – premia 20 zł.

Maksymalna miesięczna premia to 50 zł i będzie ona wypłacana do 10-tego dnia miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków. Promocja skierowana jest do nowych klientów Idea Banku, lub dotychczasowych, ale mocno nieaktywnych (w ciągu ostatnich 3 miesięcy brak uznań, brak transakcji bezgotówkowych na kwotę wyższą niż 400 zł, brak przelewów na kwotę wyższą niż 1.000 zł, brak przelewów na ZUS i US).  Konto Firma to Ja w Idea Banku to darmowe prowadzenie, darmowe przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów, dwa darmowe przelewy natychmiastowe , darmowy program do faktur oraz zagraniczne (SEPA/EuroElixir) w miesiącu. Karta debetową kosztuje 4,99 zł ale nie ma tej opłaty po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę 400 zł lub wpłacie 1.000 zł we wpłatomacie. Wszystkich zainteresowanych tą dobrą promocją zapraszam tutaj:

dobre konto firmowe


iKonto Biznes z premią do 1.500 zł w Alior Banku. Także w Alior Banku od dłuższego czasu trwa akcja, w ramach której można otrzymać bardzo dobrą premię za konto firmowe. Akcja skierowana jest do całkowicie nowych klientów Aliro Banku i trwa do odwołania, choć miała się skończyć już ponad pół roku temu. Maksymalnie można otrzymywać po 125 zł miesięcznie i do 1.500 zł w ciągu roku za wykonanie określonych czynności. Premie przyznawane są za czynności wykonywane już od momentu podpisania umowy z Alior Bankiem:

 • Za pierwszy przelew na ZUS na kwotę co najmniej 250 zł – 25 zł.
 • Za pierwszy przelew na US na kwotę co najmniej 500 zł – 25 zł.
 • Za pierwszy przelew SEPA w kwocie minimum 100 euro – 10 zł.
 • Za pierwszy przelew natychmiastowy w kwocie minimum 500 zł – 10 zł.
 • Za rozliczenie w miesiącu transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 500 zł – 10 zł.
 • Za skorzystanie z terminali płatniczych i rozliczenie transakcji na kwotę minimum 5.000 zł – 10 zł.
 • Za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 5 zł.
 • Za średnio-miesięczne saldo na rachunku:
  • Od 2.500 zł do 10.000 zł – 5 zł.
  • Od 10.000 zł do 25.000 zł – 15 zł.
  • Od 25.000 zł do 50.000 zł – 30 zł.
  • Od 50.000 zł  – 60 zł.

Łącznie można nazbierać 155 zł ale maksymalna miesięczna premia to 125 zł i 1.500 zł w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Rachunek iKonto Biznes w Alior Banku jest darmowy pod warunkiem utrzymania średniego salda w wysokości 1.000 zł (inaczej 15 zł). Karta debetowa jest bezpłatna po wykonaniu 4 transakcji bezgotówkowych (inaczej 8 zł). Bezpłatne są przelewy internetowe, 5 przelewów SEPA oraz natychmiastowych, 5 wypłat z bankomatów oraz 5 wpłat we wpłatomatach Planet Cash. Bezpłatne są także wypłaty z bankomatów znajdujących się w Alior Banku. Wszystkich zainteresowanych tą dobrą akcją zapraszam tutaj:

konto firmowe


Zgarnij Premię czyli 150 zł i 100 zł w dwóch promocjach mBanku.  W mBanku dla klientów firmowych trwają jednocześnie dwie promocje. Aby skorzystać z obu promocji należy złożyć wniosek o otwarcie rachunku firmowego do 28.02.2017 r. W ramach akcji mBiznes 150 zł na start 100 zł na ZUS z mBiznes konto Start do zgarnięcia jest 250 zł premii od mBanku i Bankiera. Aby otrzymać 150 zł premii należy złożyć wniosek o otwarcie mBiznes konta Start na specjalnej stronie promocji, do 31.03.2017 r. otworzyć mBiznes konto Start a w ciągu kolejnego miesiąca wykonać co najmniej jeden przelew poza mBank i/lub jedną płatność bezgotówkową. Do 31.05.2017 r. organizator promocji do 31.05.2017 r. wyśle do wszystkich uczestników e-mail z prośbą o uzupełnienie danych do wypłaty premii. Przez kolejne 5 dni będzie czas na uzupełnienie na stronie promocji danych do wypłaty premii a premia w wysokości 150 zł wpłynie nie później niż do 23.06.2017 r.

Aby otrzymać dodatkowo 100 zł od mBanku należy w ciągu 30 dni od daty otwarcia mBiznes konta Start wykonać jeden przelew na ZUS. Aby otrzymać tą premię należy od 26.12.2016 r. nie posiadać w mBanku konta firmowego (dla danego numeru NIP). Premia w wysokości 100 zł wpłynie do końca następnego miesiąca, po miesiącu spełnienia tego warunku. Dodatkowo mBiznes konto Start jest zwolnione z opłaty przez 24 miesiące, tak samo jak przez taki sam okres nie ma opłat za przelewy internetowe, kartę debetową, wypłaty z sieci bankomatów mBanku, Planet Cahs, Euronet i BZ WBK jak też opłat za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu i mBanku. Wszystkich zainteresowanych tymi dwiema promocjami zapraszam tutaj:

konto firmowe


Podsumowując temat pt. „Konto firmowe” za skorzystanie z tych 4 akcji można otrzymać nawet 2.850 zł w ciągu. Roku. Warunki są banalnie proste do spełnienia a otwarte w ramach promocji konto firmowe wcale nie musi być tym głównym, a jedynie dodatkowym. Oczywiście otrzymane premie trzeba uwzględnić w ramach otrzymanych przychodów ale dla przedsiębiorców to chleb powszedni. Właściwie nie ma się co zastanawiać. Mój kolega skorzystał z jednej z ostatnich akcji mBanku i w ciągu roku otrzyma aż 600 zł premii. Jak widać konto firmowe nie musi kosztować a może sporo zarabiać.


Regulamin promocji „BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu”.

Regulamin promocji „200 zł za otwarcie Konta i przelew na ZUS”.

Regulamin promocji „Premiowanie za bankowanie”.

Regulamin promocji „1500 zł dla firm”.

Regulamin promocji „150 zł na start”.

Regulamin Promocji „100 zł na ZUS z mBiznes konto Standard.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.