Lokata Bez Wahania II w BGŻ Optimie

lokata-bez-wahania-ii

Niecałe 2 miesiące temu opisywałem ciekawą propozycję BGŻ Optimy (oraz Banku BGŻ BNP Paribas) – Lokatę Bez Wahania. Subskrypcja musiała cieszyć się sporym zainteresowaniem, ponieważ kilka dni temu BGŻ Optima ponowiła ponowić ofertę. Ponownie swoje oszczędności można ulokować w 18-miesięczną lokatę strukturyzowaną Lokatę Bez Wahania II opartą na wskaźniku WIBOR 3M z potencjalnym zyskiem w wysokości do 3% w skali roku przy pełnej gwarancji ochrony kapitału. Ogólne zasady się nie zmieniły, za to zmienił się dopuszczalny przedział wahań. Tym razem subskrypcja trwa do 26.10.2016 r.

Lokata Bez Wahania II – najważniejsze cechy:

  • 18 miesięczny okres inwestycji – od 27.10.2016 r. do 27.04.2018 r.
  • Okres subskrypcji do 26.10.2016 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału.
  • Minimalna kwota inwestycji – 4.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych i za rezygnację.
  • Dla osób w wieku 25 – 65 lat.
  • Oprocentowanie w czasie subskrypcji – 1,70%.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.
  • Ulokowane środki objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Stawka referencyjna WIBOR 3M (skrót od ang. Warsaw Interbank Offered Rate) jest to stawka oprocentowania po jakiej instytucje finansowe pożyczają sobie wzajemnie pieniądze na 3-miesięczny okres. Jej wysokość zależy m.in. od wysokości stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Stawka WIBOR 3M ustalana jest w każdy dzień roboczy o godz. 11.00 na tzw. fixingu organizowanym przez Stowarzyszenie Rynków Finansowych ACI Polska z siedzibą w Warszawie.

Zysk z Lokaty Bez Wahania II zależy ponownie od stabilizacji wskaźnika WIBOR 3M.W dniu obserwacji początkowej – 27.10.2016 r. zostanie ustalona wartość początkowa wskaźnika WIBOR 3M. Następnie co miesiąc w dniach 23-25 każdego miesiąca będzie badana wartość wskaźnika WIBOR 3M (w zależności od miesiąca). Za każdy dzień, w którym wartość wskaźnika WIBOR 3M będzie zawierać się w przedziale <WIBOR 3M – 5 punktów bazowych; WIBOR 3M + 5 punktów bazowych> zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 4,50%. Będzie 18 dni takich obserwacji. Wskaźnik WIBOR 3M nie może spać wyżej niż o 0,05% oraz wzrosnąć wyżej niż o 0,05%. To zmiana na minus w porównaniu do poprzedniej edycji.

Lokata Bez Wahania II

Podsumowując choć konstrukcja Lokaty Bez Wahania II jest bardzo prosta, to wystarczy jedna zmiana stóp procentowych i zmiana WIBOR 3M będzie na pewno wyższa niż 0,05%. Przedział dopuszczalnych zmian jest bardzo wąski. Standardowo w przypadku podobnych propozycji prezentuję wykres kształtowania się wskaźnika WIBOR 3M za ostatnie 18 miesięcy. Jak zwykle nigdy nie wiadomo czy scenariusz się uda. Lokatę Bez Wahania II można założyć w serwisie bankowości internetowej BGŻOptima – zakładka „Market”.Lokata Bez Wahania II


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Źródło: Money.pl


A o nowej Lokacie Bezkarnej i Lokacie Bezkompromisowej pisałem tutaj:

Lokata Bez Wahania II


Warunki subskrypcji Lokata Bez Wahania II w BGŻ Optimie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.