Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2016

Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2016Witam. Jest początek miesiąca, banki zmieniły swoje tabele oprocentowania więc publikuję na swojej stronie najnowszy ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2016 r. Końcówka lipca przyniosła rewelacyjne Lokaty GO oraz Tylko Teraz w Idea Banku. Na obu lokatach można było otrzymać oprocentowanie w wysokości 2,75% oraz nawet 3%. Niestety to już historia. Obecnie najlepsze krótkoterminowe propozycje to lekko zmienione Lokaty Cloud w Idea Banku oraz Lokata Pod Słońcem w Open Finance. Najlepszą stawką powoli staje się magiczna liczba 2,40%. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych powoli zmierza do 2%. Wybija się Lokata Pod Słońcem, ale to z jednej strony wyjątek, z drugiej strony należy udać się do placówki Open Finance. Bardzo dobre oprocentowane są również Lokaty Cloud powiązane z kontem osobistym w Idea Banku. Tak naprawdę tylko kilka banków aktywnie walczy o nasze oszczędności, reszta z ledwością proponuje stawki rzadko dobijające do 1,50%. Niestety niskie stopy procentowe oraz podatek bankowy robią swoje. Widoki na przyszłość są raczej nieciekawe…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 12.08 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.