Niezła Lokata Deklasująca w BGŻ Optimie

lokata deklasująca bgż optima listopad grudzień

BGŻ Optima po raz kolejny zaskoczył wszystkich. Mimo pewnego już od lutego podatku bankowego (w wysokości 0,44%) postanowił po dwóch miesiącach przerwy wypuścić ponownie Lokatę Deklasującą na takich samych warunkach jak 2 miesiące temu. Od wczoraj w ofercie BGŻ Optimy dostępna jest 4-miesięczna Lokata Deklasująca IV z oprocentowaniem 2,70%. Jak zwykle Lokata Deklasująca IV przeznaczona jest dla nowych klientów i/lub nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 26.01.2016 r. Lokata Deklasująca IV będzie w ofercie do 04.02.2016 r. 12.02.2016 r. lub do wyczerpania dostępnej puli 4.000 sztuk oferowanych przez BGŻ Optimę Lokat Deklasujących. Czyli na założenie Lokaty Deklasującej jest tydzień.

Lokata Deklasująca IV  – warunki:

 • Dla posiadaczy Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie.
 • Dla nowych środków.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 100.000 zł.
 • Możliwość założenia do 5 Lokat Deklasujących.
 • 4-miesięczny okres Lokaty Deklasującej.
 • Lokata Deklasująca odnawia się na taki sam okres na standardowym oprocentowaniu (2%).
 • Zerwanie Lokaty Deklasującej powoduje utratę naliczonych odsetek.

lokata deklasująca bgż optima styczeń 2016

Standardowo do otwarcia Lokat Deklasujących niezbędne jest posiadanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie. Nie jest to żadnym problemem ponieważ jest ono bezwarunkowo bezpłatne. Jeden klient może otworzyć maksymalnie 5 Lokat Deklasujących, każdą na kwotę do 100.000 zł. Czyli na promocyjnym oprocentowaniu można ulokować kwotę do 500.000 zł. Jeśli wpłacone pieniądze na Lokaty Deklasujące nie spełnią warunku nowych środków, to oprocentowanie zostanie obniżone do standardowej stawki wynoszącej 2%. Ta oferta mnie cieszy ponieważ jestem trochę sierotą po Koncie Wymarzony Cel i prawdopodobnie tutaj ulokuję większą część swoich oszczędności.


lokata deklasująca konto oszczędnościowe bgż optima

Nie zmieniło się oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optimie. Nowe środki, stanowiące nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 20.11.2015 r. oprocentowane są na 2,80% do kwoty 100.000 zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 05.02.2016 r. Stawka standardowa to 1,50%. Ale jeżeli mamy ulokowane co najmniej 150.000 zł to oprocentowanie wynosi 2%, a jeżeli poniżej 150.000 zł to obowiązuje stawka standardowa. Po 5-tym lutym oprocentowanie pewnie będzie obniżone.


Standardowo nowych klientów BŻG Optimy,  którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali Konta Oszczędnościowego zachęcam do otwarcia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej z oprocentowaniem 3,20% z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek tutaj:

lokata urodzinowa lokata bezkarna bgż optima


 Pozostałe Lokaty w BGŻ Optima:
 • 3-miesięczna Lokata Standardowa z oprocentowaniem 2%.
 • 6-miesięczna Lokata Elastyczna z oprocentowaniem 2%.
 • 12-miesięczna Lokata Standardowa z oprocentowaniem 2%.
 • 24-miesięczna Lokata Elastyczna z oprocentowaniem 2%.

Lokaty Elastyczna można zerwać przed terminem zapadalności z zachowaniem części oprocentowania. W przypadku lokaty na 6 miesięcy jest to 1,50% a w przypadku lokaty na 24 miesiące to 1,80%.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

4 Komentarze

 1. czy nie będąc nigdy klientem BGZ Optima, w celu optymalizacji zysku i mając do ulokowania 500 kPLN moża zrobić taką kombinację:
  1X Lokata bezkarna na 100 kPLN
  4X Lokata deklasująca łącznie na 400 kPLN?

 2. Witam,
  mam pytanie, czy jeśli w lutym wpłacę na lokatę bezkarną np.10tys, to po okresie 3 mies, czyli w maju,pieniądze przejdą mi na konto oszczędnościowe 1,5 czy 2,7 %? promocja 2,7 % trwa do 7 kwietnia, tak więc wtedy moje pieniądze będą na lokacie.tak więc moja kwota wyjściowa to 10 tys? i tylko powyżej tej kwoty będę miała szansę na 2,7%?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.