Lokata Inwestycyjna oparta na WIG20 w Banku BPH

lokata inwestycyjna oparta na wig20 bank bph

Oferta depozytowa Banku BPH wygląda co najmniej blado. Oprocentowanie lokat nie przekracza 1,25% a i oprocentowanie konta oszczędnościowego to raptem 0,75%. Jedynie posiadacza Konta Maksymalnego mogą się cieszyć oprocentowaniem w wysokości 2,75% na koncie oszczędnościowym do kwoty 50.000 zł. Bank BPH ma za to świetną promocję „Pieniądze Cię lubią” dzięki której nowi klienci mogą otrzymywać do 50 zł miesięcznie zwrotu za transakcje bezgotówkowe – o szczegółach pisałem tutaj. Klienci Bank BPH mogą zainwestować swoje oszczędności półtoraroczną Lokatę Inwestycyjną powiązaną z indeksem największych spółek warszawskiej giełdy ze 100% gwarancją ochrony kapitały na koniec trwania inwestycji. Oferta ważna jest do 12.06.2015 r.

Lokata Inwestycyjna oparta na WIG20 – najważniejsze cechy:

  • 18-miesięczny okres inwestycji – od 18.06.2015 r. do 21.12.2016 r.
  • Okres subskrypcji do 12.06.2015 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
  • 95% gwarancji ochrony kapitału w trakcie trwania inwestycji.
  • Minimalna kwota inwestycji – 3.000 zł.
  • Opłata subskrypcyjna do 1,40%.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Start Lokaty Inwestycyjnej opartej na WIG20 nastąpi 18.06.2015 r. i wtedy też zostanie ustalony poziom początkowy, czyli tzw. wartość odniesienia – poziom indeksu WIG20. Zostanie ustalony także poziom partycypacji we wzroście indeksu WIG20 – wstępnie ustalono, że będzie to od 40% do 50%. W dniach 18.12.2015 r., 17.06.2016 oraz 16.12.2016 r. zostaną przeprowadzone odczyty indeksu WIG20. Z tych trzech odczytów zostanie ustalona tzw. uśredniona stopa wzrostu. Oprocentowanie Lokaty Inwestycyjnej opartej na WIG20 będzie uzależnione od uśrednionego wzrostu indeksu WIG20 oraz wskaźnika partycypacji.

Jeżeli uśredniony wzrostu indeksu WIG20 będzie ujemny to oprocentowanie po półtora roku wyniesie 0%. Jeżeli uśredniona stopa wzrostu indeksu WIG20 będzie dodatnia to otrzymamy oprocentowanie w wysokości tego wzrostu pomnożonego przez wskaźnik partycypacji. Czyli otrzymamy około połowę tego wzrostu, jeśli oczywiście on wystąpi. Rezygnując z Lokaty Inwestycyjnej w trakcie jej trwania otrzymamy nie mniej niż 95% zainwestowanego kapitału.

Lokata Inwestycyjna oparta na WIG20 – scenariusz optymistyczny oraz sposób wyliczenia odsetek:

lokata inwestycyjna oparta na wig20 bank bph scenariusz

Zysk zależy wyłącznie od wzrostu indeksu WIG20, czyli notowań giełdowych największych polskich firm. To samo w sobie nie jest złe – bez ryzyka można podjąć zakład o wzrost tego indeksu. Minusy są dwa – opłata subskrypcyjna do 1,40% (pewnie można ją negocjować) oraz ograniczenie zysku ze wzrostu indeksu do 40% – 50%. Czyli jeśli będzie boom i poziom indeksu z poziomu 2.000 wzrośnie do 3.000 to otrzymamy najwyżej połowę tego wzrostu minus 1,40% opłaty za wejście w tą inwestycję. To samo dotyczy ochrony kapitału. Jeżeli inwestycja nie wypali to tak naprawdę stracimy bo musimy zapłacić opłatę wstępną. Czy gra warta świeczki? Nie wiadomo. Warunkiem otwarcia Lokaty Inwestycyjnej jest posiadanie otwartego rachunku w walucie inwestycji (PLN) oraz otwarcie rachunku bankowych papierów wartościowych w Biurze Maklerskim Banku BPH.


Zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z Bankiem BPH polecam bardzo dobre Konto Lubię to! z 3% zwrotem za zakupy o którym pisałem tutaj:

konto lubię to BPH


I jeszcze jeden minus dla Banku BPH – na stronie internetowej w zakładce poświęconej tej Lokacie Inwestycyjnej mowa jest o barierze. Ale już w materiałach informacyjnych i folderze marketingowym brak jest jakiejkolwiek informacji o jakiejkolwiek barierze… Chyba ktoś nie do końca sprawdził to co opublikował.

lokata inwestycyjna oparta na wig20 błąd bank bph

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.