Konto Oszczędnościowe na 3% czyli Smart Bank, BGŻ Optima oraz Bank Millennium

Aktualizacja 21.07.2015 r.

Witam. Jakiś czas temu publikowałem ranking kont oszczędnościowych za kwiecień. W rankingu tym doszło do wielu zmian i stał się on trochę nieczytelny. Niestety w przypadku kont oszczędnościowych oprocentowanie zmienia się często i jest ono co raz niższe. Dzisiaj napiszę jak w dosyć prosty sposób mieć Konto Oszczędnościowe oprocentowane na 3% przez cały czas a nie tylko przez okres promocji. Oprocentowanie 3% to oprocentowanie porównywalne z najlepszymi lokatami krótkoterminowymi. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób korzystać z trzech najlepszych obecnie na rynku Kont Oszczędnościowych.

Kluczem do trzymania swoich środków na Koncie Oszczędnościowym z oprocentowaniem 3% jest właśnie umiejętne z nich korzystanie. Wystarczy co kilka miesięcy wykonać odpowiedni przelew i to wszystko. Na początek przyjrzyjmy się trzem najlepiej obecnie oprocentowanym Kontom Oszczędnościowym.


Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. To obecnie najlepiej oprocentowane Konto Oszczędnościowe na rynku. Nowi klienci i Ci lokujący nowe środki (nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 27.05.2015 r.) otrzymują oprocentowanie w wysokości 3% do kwoty 100.000 zł. Oprocentowanie takie obowiązuje do 28.07.2015 r. Pozostałe środki oprocentowane są na 2% lub 1,50%. Dodatkowo nowi klienci (nie posiadający w ciągu ostatniego roku w tym banku żadnego konta) mogą skorzystać z oferty Lokaty Bezkarnej z oprocentowaniem 3,20% do kwoty 100.000 zł. Kolejną zaletą jest całkowita darmowość Konta Oszczędnościowego w BGŻ Optima – brak jest nawet opłat za drugi i kolejny przelew z konta. Zainteresowanych tym Kontem Oszczędnościowym zapraszam najpierw do otwarcia wspomnianej Lokaty Bezkarnej tutaj:

lokata bezkarna czerwiec


Konto Oszczędnościowe w Banku Smart. A właściwie Smart Procent – jeszcze niedawno najlepiej oprocentowane Konto Oszczędnościowe na rynku. Obecnie nowi klienci otrzymają oprocentowanie w wysokości 3% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Oprocentowanie takie obowiązuje do 17.08.2015 r. Klienci otwierający Smart Procent przed 17.07.2015 r. mogą liczyć na oprocentowanie od 2% do 2,80% w zależności od kwoty oraz terminu otwarcia tego Konta Oszczędnościowego. Do otwarcia Smart Procent niezbędne jest posiadanie konta osobistego w Banku Smart ale jego obsługa jest całkowicie darmowa. Opłata jest za drugi i kolejny przelew (także zewnętrzny) z Konta Oszczędnościowego – 5 zł. Zainteresowanych tym Kontem Oszczędnościowym w Banku Smart zapraszam tutaj:

konto oszczędnościowe Bank Smart Procent


Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium. To także jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na rynku. Nowi klienci i Ci lokujący nowe środki (nadwyżkę ponad stan obliczony na dzień 11.07.2015 r.) mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 3% do kwoty 100.000 zł, 2,60% dla nadwyżki ponad 100.000 zł. Oprocentowanie takie obowiązuje dla klientów z Kontem 360° przez 92 dni o momentu wpływu nowych środków. Tutaj minusem jest obowiązek posiadania Konta 360° ale po zasileniu w kwotę 1.000 zł i wykonaniu 1 operacji bezgotówkowej jest bezpłatne. Dodatkowo obecnie można otrzymać do 360 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe oraz BLIK. Zainteresowanych tym Kontem Oszczędnościowym zapraszam najpierw do otwarcia Konta 360º tutaj:

konto oszczędnościowe Bank Millennium


Dobrze – a jak utrzymać oprocentowanie w wysokości 3% przez cały okres a nie jedynie przez okres promocji? To wbrew pozorom bardzo łatwe. Jeżeli skończy się promocja w jednym banku należy przelać pieniądze do drugiego. Jeżeli podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko dla nowych środków to można po okresie promocji przelać swoje pieniądze do drugiego banku. Tam skorzystamy a aktualnej promocji a później wrócimy do poprzedniego banku, a pieniądze będą traktowane jako nowe środki. Jeżeli ktoś trzyma pieniądze na Koncie Oszczędnościowym w BGŻ Optimie wystarczy na kilka dni przed końcem obecnej promocji przelać środki do innego banku, a po kilku dniach nasze pieniądze będą traktowane jako nowe.

Tylko na początek wygląda to na skomplikowane. Wystarczy raz na kilka miesięcy dokonać jednego przelewu i to wszystko. Nie warto trzymać swoich pieniędzy na Koncie Oszczędnościowym z oprocentowaniem standardowym. Przyjmując, że oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego wynosi 1,50%, a oprocentowanie promocyjne wynosi 3% to różnica w ciągu roku dla kwoty 50.000 zł to aż 607,50 zł. To aż ponad 50 zł miesięcznie. Drugie 50 zł miesięcznie można otrzymywać z umiejętnego korzystanie z promocji bankowych. W sumie da to 100 zł miesięcznie. A co zrobić z nadwyżkami ponad 50.000 zł czy 100.000 zł? Założyć lokatę lub lokaty – tutaj możemy nawet liczyć na oprocentowanie przekraczające 3%.

4 Komentarze

  1. Mam takie pytanie, jeśli 16 kwietnia miałem założoną lokatę bezkarną z max. kwota i zamknąłem tą lokatę około 20kwietnia ze względu na nie przyznany procent na lokacie. Pieniądze zostały przelane na konto oszczędnościowe do którego wydałem dyspozycje odnośnie zamknięcia konta które nastąpi około 20 maja. Kiedy najlepiej założyć ponownie konto w bgż aby mieć 3% na koncie oszczędnościowym? Na koncie oszczędnościowym jest podany procent 2%/3% jak to można zrozumieć? Który procent czego dotyczy?

  2. Pytanie podstawowe: czy te pieniądze były 26 marca w BGŻ Optimie? Domyślam się, że nie więc do kwoty 100.000 zł wszystko jest na 3% do 27 maja.

    Na 2% oprocentowane są pozostałe pieniądze nie spełniające warunków nowych środków (nadwyżki ponad stan na dzień 26 marca).

  3. Kwoty 26 marca już niebyło. Dziwi mnie informacja przy koncie oszczędnościowym że jest 2% / 3% a nie odwrotnie. Czy takie ustawienie oprocentowania jest normalne? Czyli warto by było wpłacić ponownie kwotę i odwołać zamknięcie konta czy może lepiej poczekać do 26 maja? Dziękuje za odpowiedź

  4. Na te pytanie nie ma prostej odpowiedzi.

    Jeśli to jest nadwyżka ponad stan na dzień 26 marca to powinno być na 3%. Ale to można na 100% potwierdzić tylko w banku. Jeżeli tak jest to ja bym odwołał dyspozycję, przelał środki a na kilka dni przed końcem promocji (27 maja) znowu zabrał, żeby po kilku dniach znowu były traktowane jako nowe. Choć to pewnie ostatnie 3% w BGŻ Optimie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.