Ranking lokat długoterminowych marzec 2015

Ranking lokat długoterminowych marzec 2015

Witam. Po rankingu lokat krótkoterminowych oraz rankingu kont oszczędnościowych publikuję na swojej stronie uzupełniający poprzednie dwa zestawienia ranking lokat długoterminowych za marzec 2015. Niestety w przypadku lokat długoterminowych najbardziej widoczne są skutki obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeszcze w poprzednim miesiącu można było założyć lokatę na 3 lata z oprocentowaniem 3,50%, obecnie stawka na najlepszej lokacie długoterminowej to już 3,30%. A można się spodziewać, że nie jest to koniec obniżek oprocentowania na lokatach długoterminowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przejrzenia rankingu.


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


Po raz kolejny oprocentowanie lokat długoterminowych spadło. Dwie najlepiej oprocentowane lokaty długoterminowe to propozycja Santander Consumer Banku oraz propozycja Plus Banku na 3 lata. W Plus Banku można także założyć najlepszą lokatę na 12 i 24 miesiące (*a raczej można było). Oprocentowanie najlepiej oprocentowanych lokat zawiera się przedziale 3% – 3,30%. A to z pewnością nie koniec spadku oprocentowaniu. Możliwe, że w rankingu za kwiecień będę musiał już wziąć pod uwagę lokaty z oprocentowaniem 2,50%, a najlepsze lokaty będą miały oprocentowaniem w granicach 3%. Takie będą prawdopodobnie skutki obniżenia stóp procentowych. Ale tego dowiemy się za miesiąc.


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.


Zmiany:

  • 10.03 – Zmiana oprocentowania lokat w Plus Banku.
  • 16.03 – Obniżenie oprocentowania Lokat w Santander Consumer Banku.
  • 16.03 – Zniknęła 12-miesięczna Lokata Hit Tygodnia w Bossabanku.
  • 17.03 – Kolejne obniżenie oprocentowania w Plus Banku.
  • 18.03 – Pojawiły się lokaty na nowe środki z Credit Agricole.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.