Lokata Mocny Złoty w BGŻ Optima

lokata mocny złoty

Wczoraj pisałem o 3-miesięcznej Lokacie Wielkich Liczb w BGŻ Optimie. Od wczoraj klienci BGŻ Optimy mogą również otworzyć 12-miesięczną Lokatę Mocny Złoty, czyli lokatę strukturyzowaną opartą o kurs EUR/PLN z potencjalnym zyskiem w wysokości 4,50% ze 100% gwarancją ochrony kapitału w każdym momencie trwania lokaty strukturyzowanej. Scenariusz Lokaty Mocny Złoty zakłada umiarkowane umocnienie się polskie waluty względem euro.

Lokata Mocny Złoty – podstawowe cechy:

  • Minimalna kwota lokaty – 4.000 zł.
  • 12-miesięczny termin inwestycji.
  • Oferta ważna do 30.03.2015 r.
  • Okres trwania lokaty: 31.03.2015 r. – 31.03.2016 r.
  • Brak opłaty wstępnej.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału w każdym momencie trwania inwestycji.
  • Brak opłat wstępnych oraz prowizji za zerwanie.
  • Od odsetek pobierany jest podatek dochodowy.

Scenariusz Lokaty Mocny Złoty zakłada umocnienie się kursu polskiej złotówki względem euro. W dniu 01.04.2015 r. zostanie ustalony kurs początkowej obserwacji EUR/PLN (kurs średni NBP). W dniu 29.03.2016 r. zostanie ustalony kurs końcowej obserwacji EUR/PLN. Jeżeli kurs EUR/PLN w dniu końcowej obserwacji będzie niższy nie mniej niż 4 gr niż w dniu początkowej obserwacji i jednocześnie będzie nie niższy niż 21 groszy to zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 4,50%. Jeżeli w dniu 29.03.2016 r. kurs EUR/PLN znajdzie się poza tym przedziałem to nie zostanie naliczone żadne oprocentowanie.

Konstrukcja Lokaty Mocny Złoty jest bardzo prosta. Jeśli kurs EUR/PLN spadnie o więcej o 4 gr i nie więcej niż 21 gr to oprocentowanie wyniesie 4,50%. W innym przypadku z oprocentowania nici. Na plus jest należy uznać to, że z Lokaty Mocny Złoty można zrezygnować w każdym momencie bez konsekwencji. Oczywiście w takim przypadku nie otrzymamy żadnych odsetek. Na dzień dzisiejszy średni kurs EUR/PLN to 4,14. Za rok ten kurs powinien mieścić się w przedziale 3,93 – 4,10 aby zostało naliczone i wypłacone oprocentowanie. Czy to realne? Nie wiadomo. Kto wierzy w taki scenariusz powinien rozważyć możliwość zainwestowania swoich pieniędzy w tą lokatę strukturyzowaną. Potencjalne oprocentowanie jest o 1,40% wyższe niż w przypadku najlepszej lokaty rocznej – szczegóły w ostatnim rankingu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.