Wypłata środków gwarantowanych SKOK Wołomin

wypłata skok Wołomin

Kilka dni temu pisałem o złożonym wniosku o upadłość SKOK Wołomin – szczegóły tutaj. Bankowy Fundusz Gwarancyjny bardzo szybko podjął decyzję na którą czekało ok 75 tys. osób. Wypłata środków gwarantowanych odbędzie się podobnie jak przy upadku SKOK Wspólnota poprzez placówki PKO BP. To dobra decyzja, ponieważ PKO BP dysponuję chyba największą ilością placówek bankowych i zainteresowani nie będą musieli jeździć do odległego miasta w celu wypłaty swoich pieniędzy. Poza tym drugą dobrą nowiną jest to, że wypłaty będzie można dokonać jeszcze przed świętami.

Środki będzie można wypłacić w wybranych placówkach PKO BP (z wyłączeniem agencji) od 19.12.2014 r. do 28.02.2015 r. po okazaniu dowodu osobistego. Środki można wypłacić w gotówce albo przelewem bankowym. Należy pamiętać, że będą one wypłacane w złotych, bez względu na walutę, w jakiej nominowane były depozyty. Przy wypłacie gotówkowej należy też mieć na uwadze fakt, że kwotę powyżej 25.000 zł należy zaawizować 2 dni robocze wcześniej. Wygodniejsza opcja to na pewno dyspozycja przelewu (o którym nie trzeba wcześniej uprzedzać) środków gwarantowanych na swoje konto osobiste. Do placówki PKO BP najlepiej udać się po świętach, w okresie przedświątecznym na pewno będzie wzmożony ruch. Informacje o placówkach PKO BP oraz możliwość zaawizowania wypłaty można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 801 302 302 lub 81 535 65 65. Placówki obsługujące wypłaty środków gwarantowanych można także sprawdzić na stronie http://www.pkobp.pl/poi (należy wybrać na dole strony zakres usług).

Jeśli ktoś do 28.02.2015 r. nie zdąży wypłacić swoich środków, to w ciągu 5 lat będzie można się zgłosić bezpośrednio do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w celu wypłaty środków gwarantowanych. Jeśli ktoś ulokował kwotę ponad sumę gwarantowaną, tj. 100.000 euro, to ma duży problem. Nadwyżki tej będzie można domagać się z majątku SKOK Wołomin. Ale odzyskanie jakiejkolwiek kwoty będzie pewnie tak samo realne jak w przypadku Amber Gold.

Na stronie zawieszonego SKOK-u pojawiają na bieżącą komunikaty BFG – wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.