Lokaty w Banku Pocztowym – obniżenie oprocentowania

Lokaty w Banku PocztowymO lokatach w Banku Pocztowym pisałem na początku lipca przy okazji wprowadzenia do oferty Banku Pocztowego Lokat Rynek+. Oprocentowanie lokat w Banku Pocztowym przez długi czas pozostawało bardzo wysokie pomimo obniżenia stóp procentowych. Przez cały październik 3-letnia Lokata Coraz Więcej była najlepszą lokatą na rynku. Od początku listopada jednak Bank Pocztowy zmodyfikował swoją ofertę obniżył oprocentowanie większości swoich lokat równo o 0,50%. Wyjątkowo na atrakcyjności zyskały za to Lokaty Rynek+.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej Banku Pocztowego>>>

Lokaty w Banku Pocztowym – aktualna oferta:

  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 3 miesiące z oprocentowaniem średnim 2,25%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 6 miesięcy z oprocentowaniem średnim 2,75%.
  • Lokata Rynek+ na 18 miesięcy z oprocentowaniem WIBID 3M + 1,55%, obecnie 3,31%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 24 miesiące z oprocentowaniem średnim 3,31%.
  • Lokata Rynek+ na 30 miesięcy z oprocentowaniem WIBID 3M + 1,80%, obecnie 3,56%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 36 miesięcy z oprocentowaniem średnim 3,50%.

Lokaty w Banku Pocztowym

Najkorzystniejsze oprocentowanie mają lokaty długoterminowe. Oprocentowanie 3,31% na lokacie 24-miesięcznej czy 3,50% na lokacie 36-miesięcznej to obecnie naprawdę dużo. Na więcej można liczyć jedynie w przypadku promocyjnych, krótkoterminowych lokat. Podwyższona została marża, która jest dodawana do Lokat Rynek+. Poprzednio było to 1% i 1,20%, obecnie jest to 1,55% oraz 1,80%. Dzięki temu Lokaty Rynek+ nadal są wysoko oprocentowane, ponieważ w ciągu 4 miesięcy wskaźnik WIBID 3M spadł z 2,48% do 1,76%. W przypadku Lokat Rynek+ oprocentowanie zmienia się na początku każdego miesiąca w oparciu o stawkę WIBID 3M z 25-tego dnia poprzedniego miesiąca.

Minimalna kwota Lokat Rynek+ oraz Lokat Coraz Więcej to 500 zł. Zrywając Lokaty Rynek+ przed terminem zapadalności stracimy naliczone odsetki. W przypadku likwidacji Lokat Coraz Więcej odsetki wypłacane są za każdy pełny miesiąc utrzymywania lokaty według stopy procentowej obowiązującej w poszczególnych miesiącach. Jest to dodatkowa zaleta w porównaniu do innych lokat w innych bankach. Z reguły zrywając lokat przed terminem nie możemy liczyć na żadne odsetki.

Podsumowując lokaty w Banku Pocztowym, pomijając te na 3 i 6 miesięcy, są naprawdę wysoko oprocentowane. Większość banków obniżyła oprocentowanie swoich długoterminowych lokat o więcej niż 0,50%. Dlatego jeśli ktoś zainteresowany jest tylko długoterminowym oszczędzaniem powinien bardzo łaskawie spojrzeć na lokaty w Banku Pocztowym. Niestety Pocztowe Konto Oszczędnościowe oferuje już kiepskie oprocentowanie – od 1,15% do 2,20% dla kwot powyżej 200.000 zł.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.