Lokaty w Alior Banku – obniżenie oprocentowania

alior bank lokaty

Kolejnym bankiem, który bardzo szybko zareagował na ostatnią decyzję Rady Polityki Pieniężnej (szczegóły tutaj) jest Alior Bank. Przed obniżką stóp procentowych proponował na nowe środki 4-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3,10% oraz 7-miesięczną z oprocentowaniem 3,40%. Może nie była to rewelacja, choć oprocentowanie było dosyć solidne. Jednak już od 09.10.2014 r. Alior Bank obniżył oprocentowanie tych dwóch lokat o równo 0,50%. Poza tym mocno spadło oprocentowanie pozostałych lokat i konta oszczędnościowego w Alior Banku.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej Alior Banku>>>

Najnowsze informacje o ofercie Alior Banku – kliknij <<<TUTAJ>>>

Aktualne oprocentowanie promocyjnych lokat w Alior Banku:

  • 4-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,60%.
  • 7-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,90%.

Lokaty w Alior BankuObie lokaty przeznaczone są jedynie dla nowych klientów i/lub nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 08.10.2014 r. W miarę godna uwagi jest jeszcze 12-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,20% oraz 2-letnia lokata z oprocentowaniem 2,70%. W przypadku obu tych lokat nie ma już obowiązku lokowania nowych środków. Minimalna kwota niezbędna do otwarcia lokaty w Alior Banku to 1.000 zł. Wszystkie wymienione lokaty można otworzyć w placówkach Alior Banku lub składając wniosek online – nie ma obowiązku posiadania w Alior Banku konta osobistego.

Lokaty w Alior Banku

Równocześnie zostało także obniżone oprocentowanie konta oszczędnościowego w Alior Banku dla nowych klientów. Wcześniej promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosiło 3%, teraz to już jedynie 2,50%, które obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta oszczędnościowego. Poza promocją oprocentowanie ustalane jest na podstawie wskażnika WIBID 1M – 0,50 z dziesiątego dnia kalendarzowego danego miesiąca. Obecnie oprocentowanie standardowe konta oszczędnościowego wynosi 1,85%. W przyszłym miesiącu będzie to już o wiele mniej…

Alior Bank jest jednym z banków, obok Meritum Banku oraz BNP Paribas Banku, który bardzo szybko obniżył oprocentowanie swoich lokat o 0,50% – 0,60%. Wcześniej za stawkę przyzwoitości uważałem oprocentowanie powyżej 3%, teraz ten poziom będę musiał zweryfikować. Jest jeszcze dużo banków, które nie zareagowały na obniżenie stóp procentowych – trudno stwierdzić czy wszystkie obniżą oprocentowanie swoich lokat i o ile. O ich ruchach będę na bieżącą informował na swojej stronie.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.