Indeksowane Konto Oszczędnościowe z ukrytą gwiazdką w Toyota Banku

Indeksowane Konto Oszczędnościowe toyota bank

Od kilku dni w ofercie Toyota Banku dostępne jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe z gwarantowanym oprocentowaniem 3,15% do kwoty 100.000 zł do końca roku. Oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego ustalane jest o wskaźnik WIBOR 3M, przy czym w ramach promocji do końca roku obowiązuje WIBOR 3M z dnia 20.08.2014 r., co daje 3,15%. Propozycja wydaje się atrakcyjna, dlatego postanowiłem się jej bliżej przyjrzeć i znalazłem jeden bardzo ważny szczegół na który trzeba zwrócić uwagę.

Powyżej kwoty 100.000 zł oprocentowanie wynosi już 2,40%. Od 01.01.2015 r. oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego będzie wynosić:

  • Do kwoty 100.000 zł – WIBOR 3M + 0,25% (obecnie byłoby to 2,56%).
  • Powyżej kwoty 100.000 zł – WIBOR 3M – 0,25% (obecnie byłoby to 1,81%)

Nie jest to dużo. Prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego może być darmowe lub może kosztować aż 30 zł. TOiP mówi, że „Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca jeśli w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych Klienta, z wyłączeniem transferów środków pieniężnych związanych z założeniem lokaty w Banku.” Czyli tak naprawdę jeśli będziemy chcieli wypłacić nawet niewielkie środki w Indeksowanego Konta Oszczędnościowego zapłacimy za to aż 30 zł. I nic już nie zmienia fakt, że wszystkie przelewy z Indeksowanego Konta Oszczędnościowego są bezpłatne.

Dla mnie taka opłata dyskwalifikuje propozycję Toyota Banku. Czy chcemy czy też nie i tak będziemy musieli zapłacić w końcu opłatę za prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego. Lepiej zwrócić uwagę na lokaty – nadal aktualna jest oferta Plan Depozytowy +19, czyli 22-dniowej lokaty z oprocentowaniem 3,50% oraz oferta Lokat Kapitalnych z oprocentowaniem od 2,75% do 3,40%.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.