150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku

Witam. Jak prawie 10 lat temu zaczynałem prowadzić mojego bloga było chyba o połowę więcej banków w Polsce. Niestety (z punktów łowcy promocji bankowych) od tego czasu banków w Polsce ubywa poprzez ciągłe wykupienia i połączenia. Czasami pojawiają się nowe podmioty ale głównie działające na zagranicznych licencjach bankowych otwierających w Polsce tzw. oddział (np. wspominane przeze mnie w rankingach lokat bankowych Inbank i BFF Banking Group). Ostatnio do gry wszedł nowy twór dzięki czemu możemy otrzymać 150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku.


Szczegóły podobnych, aktualnych akcji banku w sekcji Raiffeisen Digital Bank. Szczegóły podobnych akcji w zakładce aktualne promocje bankowe.


Raiffeisen Digital Bank działa tylko online i tylko na austryjackiej licencji bankowej. Tak naprawdę zmienia to tylko tyle, że nie ma tutaj stacjonarnej siedziby czy placówki oraz to, że zgromadzone w tym banku pieniądze chronione są tak samo jak w Polsce ale przez austryiacki odpowiednik Bankowego Funduszu Bankowego. To tyle. Z jednej strony nie przepadam za takimi oddziałami bo w przypadku problemów mogą być problemy. Z drugiej strony od lat działają tak tutaj różne placówki i żadnych problemów nigdy nie było. Dla upewnienia się napiszę, że formalnie Raiffeisen Digital Bank to inny bank niż działający kiedyś na polskim rynku RaiffeisenPolbank czy jeszcze wcześniej Raiffeisen Bank Polska. Na marginesie tylko napiszę, że w tym ostatnim banku skończyłem hucznie mniej więcej 10 lat temu moją karierę w bankowości (jedna z najlepszych nie moich decyzji w moim życiu).

Wracając do tematu. Już raz Raiffeisen Bank Polska oferował sowitą premię za otwarcie konta osobistego ale oferta była lekko skomplikowana i mocno ograniczona więc zgodnie z moimi zasadami prowadzenia bloga darowałem sobie opis (albo skupienie się i pisanie o wybranych, ograniczonych rzeczach albo znowu zawieszenie działalności). Tym razem opisuję nową ofertę w ramach promocji Świąteczna Promocja Cashback choć sam z niej na nadmiar płatności do wykonania w innych promocjach z niej nie skorzystam. Ale mam nadzieje na pojawienie się podobnych promocji w przyszłości.

Po tym przydługim wstępie już konkretnie. Z promocji mogą skorzystać osoby otwierające po raz pierwszy rachunek bieżący w Raiffeisen Digital Banku. Promocja trwa do 04.01.2024 r. lub do wyczerpania liczy 500 nagród w wysokości 150 zł. Regulamin w tej sprawie jest lekko zagmatwany bo decyduje data otwarcia konta a z drugiej strony RDB (takiego skrótu używa sam bank) poinformuje niezwłocznie o osiągnięciu Limitu Nagród na swojej stronie internetowej i w swoich kanałach informacyjnych w mediach społecznościowych. Można by to prościej napisać. Premia jest zwolniona z podatku jako sprzedaż premiowa podobnie jak premie z innych banków. Jako bonus jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% do kwoty 200.000 zł ale podatek o zysków kapitałowych to stawka z Austrii i wynosi 25%.

Aby otrzymać 300 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku należy po prosty wydać kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych wirtualną kartą debetową (dodaną np. do Google Pay czy Apple Pay) kwotę 300 zł.

Transakcja lub transakcje te powinny zostać sfinalizowane do 18.01.2024 r. bo już dzień później – do 19.01.2024 r. zostanie wypłacona na nowo otwarte konto premia. Z transakcji promocyjnych wyłączone są transakcje typu wypłaty gotówki z bankomatu, finansowe i podobne, przelewy, przekazy, transakcje między kartami – cały spis na dole. Prowadzenie konta w Raiffeisen Digital Banku jest darmowe, tak samo jako obsługa wirtualnej karty debetowej Visa Gold (nie ma plastikowej – nie jest wysyłana), darmowe są przelewy oraz wypłaty w Polsce i za granicą w bankomatach z funkcją zbliżeniową. Należy posiadać telefon z funkcją NFG (płatności zbliżeniowe) – konto otwiera się przez telefon i obsługuje przez aplikację mobilną. Wszystkich zainteresowanych premią 150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku zapraszam tutaj:

150 zł za konto w Raiffeisen Digital Banku

Regulamin Promocji RDB Świąteczna Premia Cashback.


Transakcje wyłączone z promocji:

-Wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane przy użyciu wirtualnej karty debetowej lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (np. na stacjach benzynowych, w bankach);
– Przelewy dokonywane między rachunkami (przelewy pieniężne);
– Transakcje realizowane pomiędzy kartami;
– Przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych;
– Transakcje zawierane z instytucjami pozafinansowymi w celu otrzymania przechowywanej wartości/ładunku, który może zostać wymieniony na towary oraz/lub usługi w takiej instytucji pozafinansowej (np. kupony zakupowe);
– Transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u (1) maklerów/dealerów papierów wartościowych, (2) rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), (3) rachunków u dostawców usług bukmacherskich/hazardowych, (4) instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz (5) rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut);
– Transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych; oraz
– Transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji


Promocji bankowych jest w ostatnich tygodniach bardzo wiele. Kończą się jedne akcja, kolejne są reaktywowane oraz pojawiają się co raz to nowe programy. Wszystkie najciekawsze promocje, dzięki którym można dorobić kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset złotych miesięcznie zostały opisane u mnie na blogu w kategorii aktualne promocje bankowe tutaj:

<<<Aktualne promocje bankowe>>>

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.