Promocje bankowe – podsumowanie 2019 roku

promocje bankowe

Witam. Jest koniec roku, ma moim blogu od 10 dni nic się nie pojawiło więc postanowiłem zrobić coroczne podsumowanie moich (i mojej drugiej połówki) sukcesów z korzystania z promocji bankowych. Kiedyś takie zestawienie publikowałem co miesiąc, teraz, ze względu na brak czasu pojawia się już tylko co rok. Co nie znaczy, że z promocji nie korzystam – jak najbardziej korzystam(y) i to bardzo aktywnie. Wszystkie wpływy skrzętnie notuje tak, żeby wiedzieć ile dało mi (nam) dodatkowego dochodu hojność polskich banków. A w odchodzącym – 2019 roku – wypływy są kolejny raz rekordowe. Zapraszam na krótkie podsumowanie i opis.

Nasze premie w 2019 roku:

 • 2 x 100 zł od Pekao SA za otwarcie konta (ja) (narzeczona).
 • 200 zł od Santandera za przelewanie wynagrodzenia (ja).
 • 250 zł od Santandera za otwarcie konta – dwukrotnie (narzeczona).
 • 177,46 zł od Citibanku za rezygnację z zamknięcia konta (narzeczona).
 • 50 zł od Citibanku w punktach Mastercard Priceless Specials za transakcje kartą kredytową (narzeczona).
 • 180 zł oraz 90 zł od Banku Millennium za otwarcie i polecenie konta (ja) (narzeczona).
 • 200 zł i 58,67 zł od Banku Millennium za otwarcie kartę kredytową i później odwołanie rezygnacji (ja).
 • 150 zł i 250 zł od BNP Paribas za konto (ja) (narzeczona).
 • 100 zł i 50 zł od Getin Banku za polecenie i otwarcie konta (ja) (narzeczona).
 • 100 zł od Getin Banku za kartę kredytową w punktach Mastercarda (ja).
 • 2 x 200 zł od ING Banku Śląskiego za regularne inwestowanie (ja) (narzeczona).
 • 120 zł od ING Banku Śląskiego za przelewanie wynagrodzenia (ja).
 • 350 zł od Credit Agricole za przeniesienie konta z polecenia (ja).
 • 2 x 150 zł od Alior Banku za otwarcie konta (ja) (narzeczona).
 • 2 x 50 zł od Alior Banku w punktach Mastercarda (ja) (narzeczona).
 • 150 zł od Nest Banku za otwarcie konta z wynagrodzeniem (ja).

Lista akcji, z których udało się skorzystać jest bardzo długa. Pojawiło się tak naprawdę sporo przypadkowych akcji, dzięki którym wpadło po 50 zł czy 100 zł. Dało to rekordowe 3476,13 zł na dwie osoby w 2019 roku z premii bankowych. Liczyłem tak naprawdę na wpływy w okolicach 1.500 zł – 2.000 zł a tutaj taka niespodzianka. Daje to prawie 145 zł miesięcznie na osobę dodatkowego dochodu w miesiącu. Jak dla mnie, i pewnie nie tylko dla mnie, to spora suma. Za taką kwotę można już ustrzelić w dobrej cenie tygodniowe wakacje All Inclusive w Grecji, Bułgarii czy Turcji (w last albo first minute). Poprzedni roku zatrzymaliśmy na sumie wpływów prawie 10.200 zł, koniec tego roku zamykamy łączną sumą około 13.670 zł od czasu zainteresowania się tematem premii bankowych.

Podsumowania łącznych wpływów z promocji bankowych:
 • Moje łącznie w 2019 roku – 2108,67 zł.
 • Premie narzeczonej łącznie w 2019 roku – 1367,46 zł.
 • Moje łącznie od początku prowadzenia bloga (kwiecień 2014) – 7456,60 zł.
 • Premie narzeczona od początku prowadzenia bloga – 6211,11 zł.
 • Łącznie wszystkie premie razem z narzeczoną – 13,667,71 zł.

Kwota ok 3.500 zł na dwie osoby w ciągu roku to bardzo przyjemna kwota. I tak naprawdę tylko otrzymanie kwoty 400 zł od ING wymagało zaangażowania oszczędności na poziomie ponad 7.300 zł (na osobę). Reszta premii wyszła niejako przy okazji – za przelewanie wynagrodzenia czy transakcje bezgotówkowe na poziomie najczęściej do 500 zł. Pomogło trochę szczęście – np. ING zaprosił mnie drugi raz do przelewania wynagrodzenia za 120 zł – grzech nie skorzystać. Za przelewanie wynagrodzenia otrzymałem także 200 zł od Santandera. W ogóle była taka akcja, że narzeczona zlikwidowała konto w tym banku i za miesiąc założyła z premią. Udało się także powrócić na tarczy do BNP Paribas – chyba po raz trzeci czy nawet czwarty.

Nie zawsze też szczęście dopisuje – mi udało się wrócić do Credit Agricole z wielkim sukcesem, za to narzeczonej nie zamknęli poprzedniego konta i musimy czekam na nowy okres karencji. Za to konta nie chciał dać zamknąć Citibank oferując 2 raz zwrot za zakupy za rezygnację z wypowiedzenia. W przyszłym roku otrzyma 100 zł od tego banku za cofnięcie rezygnacji z karty kredytowej. Tak jak ja otrzymałem najpierw 200 zł od Banku Millennium za kartę kredytową a teraz mam 3% zwrot za zakupy za cofnięcie tej rezygnacji – nazbiera się łącznie dodatkowe 100 zł w ciągu 3 miesięcy. Mastercard też co raz częściej premiuje punktami za zapisanie się do ich (teraz nowego) programy Bezcenne Chwile. Udało się nam tak zgarnąć 100 zł od Alior Banku, 100 zł od Getin Banku oraz 50 zł od Citibanku. Całkiem przypadkowo.

Oczywiście nie korzystamy z wszystkich dostępnych akcji bo trudno było by nam spełnić warunki. Czekam np. z Citibankiem, w którym minął mi okres karencji, żebym mógł wyrobić niezbędne promocyjne transakcje. Cel roczny to wpływy 1.000 zł na osobę. Z jednej strony obowiązują nas okresy karencji, wyłączenia, a z drugiej strony w piątym pełnym roku działalności otrzymaliśmy rekordowe prawie 3.500 zł. Jak zawsze powtarzam – niejako przy okazji wskakuje 100 zł na osobę w miesiącu – w sumie średnio 2.400 zł w ciągu roku. Każdy się dziwi, że to możliwe i wręcz nie wierzy. Ale jak widać, wystarczy powyciskać trochę te banki zgodnie z mottem – w biznesie bez sentymentów i miłości… 🙂


Promocji bankowych jest w ostatnich tygodniach bardzo wiele. Kończą się jedne akcja, kolejne są reaktywowane oraz pojawiają się co raz to nowe programy. Wszystkie najciekawsze promocje, dzięki którym można dorobić kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset złotych miesięcznie zostały opisane u mnie na blogu w kategorii aktualne promocje bankowe tutaj:

<<<Spis aktualnych promocji bankowych>>>

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.