Ponownie Lokata na Dobry Początek czyli 3% w Eurobanku

Pod koniec poprzedniego roku Eurobank próbował do siebie przyciągnąć nowych klientów oferując całkiem Dobrą Lokatę na Dobry Początek z oprocentowaniem 3% na 3 miesiące do kwoty 100.000 zł. Oferta chyba zdała egzamin i przyciągnęła do Eurobanku nowych klientów bo ponownie dostępna jest 3-miesięczna Lokata na Dobry Początek ze stawką 3% do kwoty 100.000 zł. Warunki są praktycznie identyczne jak kilka miesięcy temu.  Ponownie lokata skierowana jest do klientów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed zawarciem umowy z Eurobankiem nie mieli w tym banku konta osobistego (ani też nie byli pełnomocnikami do takiego konta) oraz nie byli stroną umowy o usługi bankowości internetowej. Niezbędne jest konto osobiste, które można założyć do 31.05.2019 r. a samą Lokatę na Dobry Początek najpóźniej 30 dni po dniu otwarcia konta.

Ofertę można połączyć z dodatkowymi lokatami na 3% oraz z Kontem Oszczędnościowym Ekstra Zysk na 2,50% oraz z programem Codziennie Zyskuję z 5% zwrotem za wykupy w danych kategoriach.

Lokata na dobry początek w Eurobanku:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3% lub 2,50%.
  • Od kwoty 200 zł do kwoty 100.000 zł.
  • Dostępna dla nowych klientów w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta.
  • Dostępna w placówkach oraz w bankowości internetowej oraz mobilnej.
  • Lokata na dobry dobry odnawia się na standardowym (niskim) oprocentowaniu, a księgowane są na konto osobiste.

Oprocentowanie Lokaty na dobry początek wynosi 2,50% ale można jest podnieść do stawki 3%. Przede wszystkim należy założyć konto osobiste „W pełni”. Jeżeli w trakcie Lokaty na Dobry Początek na konto W pełni wpłynie chociaż raz wynagrodzenie, emerytura, renta lub świadczenie z programu Rodzina 500+ w kwocie minimum 500 zł to oprocentowanie będzie wynosić 3%. Podwyższoną stawkę można także uzyskać, jeżeli w ciągu trwania Lokaty na Dobry Początek zostaną zapewnione 2 wpływy w kwocie minimum 1.500 zł oraz zostanie wykonanych nie mniej niż 9 transakcji bezgotówkowych. Po spełnieniu tych warunków dodatkowe odsetki pojawią się na koncie osobistym w ciągu 5 dni roboczych od dnia zakończenia Lokaty na Dobry Początek.

Lokata na dobry dobry początek na 3% do 100.000 zł w Eurobanku

Dodatkowo można otworzyć 3-miesięczną Lokatę na start mobilną z oprocentowaniem 3% do kwoty 10.000 zł. Lokata ta dostępna jest w ciągu 30 dni od daty aktywacji aplikacji mobilnej Eurobanku. Można także założyć bliźniaczą 3-miesięczną Lokatę na start internetową, także z oprocentowaniem 3% do kwoty 10.000 zł. Ta lokata dostępna jest również w ciągu 30 dni od daty aktywacji bankowości internetowej. Dostępna jest także Lokata Nowe środki z oprocentowaniem 2,25% do kwoty 50.000 zł (nadwyżka ponad dzień 31.01.2019 r.). Oprocentowanie lokat standardowych staje się korzystne dopiero od terminu 2 lat (stawka około 2%).

Lokata na dobry dobry początek na 3% do 100.000 zł w Eurobanku


Niejako w pakiecie można założyć także rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 30.000 zł dla nowych klientów przez 3 miesiące. Definicja nowego klienta jest taka sama jak dla Lokaty na dobry początek a rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk należy otworzyć także w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta osobistego. Oprocentowanie ponad 30.000 zł to 2%, oprocentowanie standardowe to 1,40% dla klientów ze stałymi wpływami na konto osobiste oraz 0,65% dla pozostałych klientów bez wpływu.


Podsumowując – stawka 3% to bardzo dobre oprocentowanie, rzadko spotykane na krótkoterminowych lokatach (poza ofertami Idea Banku oraz Getin Banku). Jest to raczej oferta dla tych, którzy mają awersję do tych dwóch banków. Korzystając z wszystkich promocyjnych lokat można otrzymać stawkę 3% do kwoty 120.000 zł co raczej nie uda się w innych bankach. Lokatę na Dobry Początek można założyć do końca maja, a właściwie prawie do końca czerwca, bo będzie ona dostępna przez 30 dni od daty otwarcia konta osobistego. Póki co banki Leszka Czarnego wygrywają ale za 2 miesiące może już nie być takiego oprocentowania w tych bankach i oferta Eurobanku będzie wyglądać o wiele korzystniej. Jest to chyba ostatnia szansa na taką ofertę, bo Eurobank zostanie z końcem roku pochłonięty przez Bank Millennium.

Lokata na Dobry Początek


Do otwarcia Lokaty na Dobry Początek potrzebne jest konto osobiste W pełni. Jego prowadzenie jest darmowe, ale dla osób nieprzelewających wynagrodzenia potrzeba jest karta debetowa. Karta Visa kosztuje 4,90 zł miesięcznie lub w przypadku karty Mastercard – 8 zł miesięcznie. Zwolnienie z opłaty następuje po wydaniu 400 zł. Pierwsza zapewnia bezpłatne wypłaty z bankomatów Eurobanków oraz wszystkich pozostałych od 100 zł, w drugiej karcie nie ma takiego ograniczenia.


Dodatkowo w programie Codziennie Zyskuję można otrzymywać 5% zwrotu za zakupy związane ze sportem, rozrywką, rekreacją, urodą i jedzeniem. Warunkiem otrzymania zwrotu w danym miesiącu jest zasilenie konta osobistego kwotą 1.500 zł lub kwotą minimum 500 zł w postaci dochodu (wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia Rodzina 500+). Maksymalnie można otrzymać 60 zł zwrotu miesięcznie oraz do 720 zł rocznie. Premia będzie księgowana na koncie osobistym do 20-tego następnego miesiąca, po miesiącu spełnienia warunków otrzymania premii. Do programu można przystąpić w placówkach Eurobanku lub bankowości internetowej. Transakcje weryfikowane są po odpowiednim kodzie Akceptanta (MCC). Premiowane są wydatki w następujących branżach:

Sport: kluby fitness, obiekty sportowe, baseny i aquaparki, stoki narciarskie.

Podróże: zakwaterowanie, transport, atrakcje turystyczne.

Rozrywka: kina, teatry, opery, muzea, parki rozrywki.

Uroda: fryzjer, kosmetyczka, spa i salony masażu.

Jedzenie: kawiarnie, bary, restauracje.


Regulamin oferty Na dobry początek.

Regulamin oferty Codziennie Zyskuję.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.